centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

najładniejszy kształt brwi
Uroda

W jaki sposób można uzyskać najładniejszy kształt brwi – sprawdzone triki

Brwi bez wątpienia są jednym z najważniejszych punktów twarzy. W dużej mierze to właśnie brwi mają bezpośredni wpływ na charakter i proporcję twarzy, dlatego też warto dobrać prawidłowy kształt brwi bezpośrednio do twarzy. W ten prosty sposób będzie można zminimalizować niedoskonałości swojej twarzy i uwypuklić jej największe atuty.

W jaki sposób uzyskać najładniejszy kształt brwi?

Aby uzyskać najładniejszy kształt brwi pamiętać należy o jednej głównej zasadzie. Kształt brwi koniecznie musi być przeciwieństwem rysów twarzy. Kobiety o pucołowatych policzkach powinny postawić więc na dość mocne i wyraziste łuki. Jeżeli chodzi o kobiety z dość mocno zarysowanej brodzie to zdecydowanie lepszym wyborem są subtelniejsze kształty brwi.

Jak dopasować kształt brwi do poszczególnych rysów?/h2>

Kobiety o okrągłej twarzy powinny wyregulować brwi w taki sposób, aby optycznie ją wydłużyć i dość subtelnie wyostrzyć. Doświadczone makijażystki polecają brwi wyregulowane trójkątnie, które charakteryzują się wyraźnie zaznaczonym najwyższym punktem brwi. Dobrym pomysłem jest także nieco przyciemnienie włosów za pomocą subtelnego makijażu. Dzięki wyraźnym brwiom można odwrócić uwagę od pucołowatych policzków. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku owalnej twarzy. Owalne rysy najlepiej prezentują się w różnorodnych łukach. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście naturalne brwi, które stopniowo zwężają się ku końcom, a następnie delikatnie unoszą w najwyższym punkcie. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można optycznie odmłodzić twarz.

Jak wyregulować brwi do twarzy kwadratowej i trójkątnej?

W przypadku kwadratowej twarzy warto zadbać o to, aby łuki były delikatnie okrągłe, łagodne i dość okrągłe. Uważać należy z kolei na spiczaste zakończenia oraz na dość ostre kształty. Przy tego typu brwiach niestety twarz zyska jeszcze bardziej męskie rysy. Uważać należy także na przyciemnianiu brwi za pomocą mocnej kredki. Naturalne brwi są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż popularny w ostatnim czasie makijaż permanentny. Idealne brwi dla trójkątnej twarzy powinny skupić się na zmniejszeniu szerokiego czoła. Najbezpieczniejszym wyborem są klasyczne brwi, które posiadają wyraźnie zaznaczone końce. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto delikatnie przybliżyć do siebie nieco brwi. Dużym błędem jest usuwaniem włosków na początku brwi.

W jaki sposób można zmienić kształt swoich brwi?

Osoby, które nie wiedzą jak wyregulować brwi powinny skorzystać z pomocy doświadczonej wizażystki., która zawsze służy fachowym doradztwem. W pierwszej kolejności należy skupić się na tym, aby wykonać prawidłowy brow mapping. Mowa tutaj oczywiście o wyznaczenie prawidłowego kształtu łuków. Naturalnie wyrastające włoski rzadko kiedy dodają uroku, dlatego też warto pozbyć się ich za pomocą pęsety. Dużym błędem jest całkowite modyfikowanie linii brwi. Za pomocą kredki do brwi można dodać objętości tam, gdzie to jest najbardziej potrzebne. Dla wielu kobiet niestety jedynym ratunkiem może okazać się makijaż permanentny, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nim nieco więcej.