centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jak zapuścić paznokcie
Uroda

Jak zapuścić paznokcie w kilka dni – kompendium wiedzy?

Długie i zdrowe paznokcie są marzeniem wielu kobiet, ale niestety ich zapuszczenie nie jest wcale prostym zadaniem. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom i poradom dowiedzą się państwo jak zapuścić paznokcie.

Zdrowa i zbilansowana dieta

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że największy wpływ na wygląd paznokci ma oczywiście to co jemy na co dzień. Jak łatwo się domyślić wraz z pożywieniem dostarczamy organizmowi wiele drogocennych składników odżywczych. W dużej mierze to właśnie one mają bezpośredni wpływ nie tylko na kondycję płytki paznokci, ale również na skórę wokół jej. Dieta na długie paznokcie powinna być bogata w cynk, żelazo, jod i kompleks witamin (w szczególności A, B1, B2, E i PP). Na rynku dostępne są także specjalne suplementy diety, dzięki którym można wzmocnić paznokcie i przyśpieszyć ich wzrost. Do diety warto wprowadzić potrawy, które w swoim składzie mają kwas foliowy, kwas pantotenowy i l-cysteinę.

O czym należy pamiętać?

Na odbudowanie całkowitej płytki paznokcia potrzeba około pół roku. Bardzo ważne jest to, aby już na starcie nadać paznokciom odpowiedni kształt. Jak powszechnie wiadomo im dłuższa płytka paznokcia, tym zdecydowanie łatwiej uszkodzić ją mechanicznie. Jeżeli wolny brzeg będzie kwadratowy o dość ostrych końcach to niestety bardzo łatwo będzie złamać paznokieć. Aby uniknąć takich problemu warto zaokrąglać brzegi. Najlepszym kształtem jest nie tylko charakterystyczny owal, ale również tzw. migdał. Dużym błędem jest także zapuszczanie od razu długich paznokci. Cierpliwość jest kluczem do sukcesu, dlatego też warto dać paznokciom nieco czasu na regenerację i naturalne wzmocnienie. Nie można zapominać również o tym, że nawet średnia długość paznokci umożliwia wykonanie wielu ciekawych stylizacji.

Jak zapuścić paznokcie krok po kroku

Kobiety, które chcą pochwalić się długimi paznokciami powinny pamiętać o kąpieli w oliwie z oliwek. Do odgrzewanej oliwy można dodać także niewielką ilość soku z cytryny. W dużej mierze to właśnie dzięki oliwie można raz na zawsze zapomnieć o słabych płytkach i przesuszonej skórze. Wiele kobiet do oliwy dodaje również łyżeczkę soli, dzięki czemu paznokcie nie będą się rozwarstwiać i kruszyć. Systematyczna kąpiel nawilża i co najważniejsze uelastycznia płytkę, dzięki czemu jest ona znacznie wzmocniona. Satysfakcjonujące efekty przynosi również siemienia lniana, która zwiera wiele ochronnych i nawilżających składników. Dzięki tej prostej metodzie można długie paznokcie zapuścić nawet w kilkanaście dni. Trzy łyżeczki siemienia lnianego należy zagotować w szklance wody, a następnie dokładnie odcedzić. Wywar z siemienia lnianego to doskonały wybór dla osób, które poszukują skutecznego serum na noc. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że na rynku dostępne są specjalne odżywki, które ułatwiają zapuszczenie paznokci. Dzięki oryginalnym kosmetykom od renomowanych producentów można zapuścić paznokcie nawet w 10 dni. Najlepszym wyborem są kosmetyki, które w swoim składzie zawierają rewelacyjne ziele skrzypu polnego albo niesamowity β-karoten.