centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

koło barw makijaż
Makijaż Uroda

Jak wykorzystać koło barw – makijaż oka

Bardzo często w momencie, w którym myślimy o makijażu oka oraz o jego podkreśleniu myślimy o konkretnym makijażu, jaki wykonamy. W wyobraźni widzimy smoky eye, który dobrze wykonany sprawi, że nasze oczy zostaną fantastycznie podkreślone, lub kocią kreskę, która wydłuży oko i pomoże osobom, których oczy są zbyt blisko siebie osadzone. Ważne jest jednak to, aby zdawać sobie sprawę, że sukces w makijażu to nie tylko odpowiednio dobrana technika jego wykonania, ale również i odpowiednio dobrana jego kolorystyka. Jedne barwy będą pięknie podkreślały naszą urodę, inne sprawią, że nawet najlepiej wykonany makijaż będzie na nas wyglądał nieciekawie. 

Koło barw makijaż

Według wszelkich makijażowych wskazówek możemy spodziewać się, że osoba, która ma zielona oczy oraz chłodny typ urody nie będzie korzystanie wyglądała w odcieniach różu, oraz fioletu, oraz w tak modnych ostatnio ciepłych brązach i rudościach. Styliści potrafią przewidzieć takie rzeczy dzięki znajomości koła barw, które podpowiada nam jakie kolory sprawdzą się u nas, a jakie niekoniecznie i jedynie sprawią, że będziemy wyglądali niekorzystnie. Nie jest to jednak jednoznaczne, z tym że nie możemy próbować kolorów, które nie są dla nas wskazane. Warto eksperymentować w tej kwestii jednak znajomość koła barw może zdecydowanie pomóc.

Barwy dopełniające

Barwami dopełniającymi nazywamy te kolory, które znajdują się naprzeciwko siebie w kole barw. Są one względem siebie kontrastowe, dzięki czemu bardzo dobrze podkreślają kolor naszej tęczówki. 

Barwy pokrewne

Są to wszystkie te kolory, które na kole barw znajdują się obok siebie. Dobrze sprawdzą się użyte jako kolory uzupełniające i dodatkowe do naszego makijażu. 

Koło barw a tęczówka

To jak fantastycznie koło barw sprawdza się w makijażu, można zauważyć na przykładzie doboru koloru makijażu oka do tęczówki, jednak sprawdza się ono równie dobrze na przykład w przypadku pomadek itd. Oczy zielona najpiękniej będą wyglądały w towarzystwie fioletów, różu oraz bordo. Bez znaczenia jest tutaj typ naszej urody. Innym świetnym wyborem w przypadku oczu zielonych są wszelkie brązy. Należy jednak unikać czerwonych cieni, ponieważ może to powodować, że nasze oczy będą wyglądały na zmęczone. Oczy niebieskie z kolei możemy podkreślić dzięki użyciu odcieni żółtego, pomarańczowego oraz czerwonego. Natomiast użycie fioletów spowoduje, że oczy będą wyglądały na zmęczone. Bardzo dobrze sprawdzi się również użycie wszelkich ciepłych, wręcz rudawych brązów.