centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

krótkie paznokcie kwadratowe
Uroda

Czym charakteryzują się krótkie paznokcie kwadratowe?

Krótkie paznokcie kwadratowe wyróżniają się uniwersalnym kształtem, dlatego też cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród młodszych i starszych kobiet. Paznokcie tego typu najprawdopodobniej nigdy nie wyjdą z mody.

W jaki sposób spiłować krótkie paznokcie kwadratowe?

Aby uzyskać kwadratowe kształty nie trzeba zbyt dużego wysiłku. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby rozejrzeć się za specjalnym pilnikiem. Najlepszym wyborem są solidne pilniczki o dość wysokiej gradacji (np. 180/240). Dzięki takiej gradacji nie ma ryzyka uszkodzenia płytki. Pilniki o niskiej gradacji najlepiej sprawdzą się do piłowania paznokci przedłużonych specjalnym żelem. Dużym błędem jest także piłowanie paznokcie w powietrzu. Dzięki stabilnemu podparciu zdecydowanie łatwiej jest zachować odpowiednią precyzję. Aby uzyskać kwadratowe kształty należy paznokcie spiłować po bokach równolegle do płytki. Jeżeli chodzi o górę to należy spiłować ją prostopadle do nich.

Moda na kwadratowe paznokcie baby boomer

Krótkie paznokcie kwadratowe Baby Boomer po bardzo długiej przerwie powracają do mody, dlatego też warto dać im szansę. Mowa tutaj oczywiście o charakterystycznym połączeniu dwóch jasnych kolorów. Największym zainteresowaniem cieszy się połączenie białego i pudrowego różu. Baby Boomery najlepiej prezentować będą się na kwadratowych paznokciach. Tego typu stylizacja jest uniwersalna, dlatego też doskonale sprawdzi się przez cały rok. Ciekawą propozycją może okazać się również manicure francuski. Kwadratowy french manicure jest dobrym wyborem zwłaszcza dla starszych kobiet, które chcą wyróżnić się z tłumu i zwrócić na siebie uwagę.

Matowe paznokcie dla odważnych kobiet

W 2021 roku bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również matowe paznokcie kwadratowe. W sezonie letnim i jesiennym najlepiej sprawdzą się paznokcie matowe w kolorze butelkowej zieleni. Największym atutem opisywanego odcieniu jest to, że bez problemu można zestawić go z dowolną stylizacją. Bardzo bezpiecznym wyborem będzie również matowa czerwień. Bordowe paznokcie matowe sprawdzą się do pracy i na szczególne okazje.

Jaka długość paznokci kwadratowych?

W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się nie tylko krótkie paznokcie kwadratowe. Coraz więcej kobiet decyduje się na długie paznokcie lub średnią długość. Dzięki długim paznokciom kwadratowym można liczyć na wiele fantazyjnych stylizacji. Godne uwagi są przede wszystkim żelowe paznokcie, dzięki którym można skorzystać z dobrodziejstwa wzorków, naklejek i dekoracyjnych pyłków. Większa powierzchnia płytki sprawia, że można sporo poeksperymentować. Największym atutem kwadratowych paznokci jest to, że pasować będą one do wszystkich dłoni. W zależności od potrzeb, dzięki nim można optycznie skrócić albo pogrubić palce. Długie paznokcie są dobrym wyborem dla osób o smukłych i dość długich palcach. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy należy postawić oczywiście na odpowiedni kolor, co niestety nie jest prostym zadaniem. Warto zwrócić uwagę nie tylko na aktualne trendy, ale również na indywidualne preferencje i własny gust.