centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

tytanowe paznokcie
Uroda

Jakie zalety mają tytanowe paznokcie?

Manicure tytanowy ma bardzo wiele zalet, dlatego też cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród kobiet w różnym przedziale wiekowym. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się czy w rzeczywistości warto postawić na tytanowe paznokcie.

Jakie największe zalety?

Tytanowy manicure jest stosunkowo nową metodą nie tylko zdobienia, ale również wzmacniania paznokci. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że paznokcie tytanowe są w 100% bezpieczne dla zdrowia. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że z ich dobrodziejstwa bez problemu mogą skorzystać kobiety w ciąży. Prawidłowo nałożony manicure tytanowy wyróżnia się niesamowitą trwałością. Tytanowe paznokcie nawet po 4-5 tygodniach prezentować będą się bardzo okazale. Dla wielu kobiet dużym atutem może okazać się również to, że paznokcie tytanowe pozwalają zachować naturalną grubość płytki.

Czym wyróżniają się paznokcie tytanowe?

Pierwszym etapem tworzenia manicure tytanowego jest dokładne pomalowanie zmatowionych paznokci bardzo cienką warstwą żelu. Kolejnym krokiem jest umieszczenie paznokci w specjalnym pojemniczku z kolorowym pudrem. Wspomniany pyłek dekoracyjny można przykleić do płytki nawet już po pierwszej aplikacji. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt końcowy opisywany proces należy powtórzyć po strzepaniu nadmiaru pudru. Ostatnim etapem jest nałożenie lakieru nawierzchniowego. Aby utwardzić manicure należy paznokcie dobrze przemyć specjalnym płynem.

Jakie wady?

Manicure tytanowy ma oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Największe problemy pojawiają się oczywiście w chwili kiedy trzeba usunąć paznokcie. Piłowanie tradycyjnym pilniczkiem zajmuje naprawdę sporo czasu. Co gorsze należy przy piłowaniu zachować dużą ostrożność, aby nie doszło do uszkodzenia płytki paznokcia. Aby zaoszczędzić sporo cennego czasu warto skorzystać z pomocy specjalnej frezarki. Dobre wyniki w usuwaniu manicure tytanowego przynoszą waciki nasączone acetonem.

Dlaczego warto?

Aby wykonać tytanowe paznokcie nie trzeba posiadać specjalnych lamp UV. Dla wielu osób dużym atutem może okazać się również to, że nie trzeba korzystać z odtłuszczaczy. Manicure tytanowy jest bezpieczny dla zdrowia i skutecznie wzmacnia płytkę paznokcia w naturalny sposób. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą uniknąć efektu sztuczności. Paznokcie tytanowe są także doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą wydłużyć swoje paznokcie za pomocą tipsów. Manicure tytanowy jest bardzo prosty, dzięki czemu każdy może go wykonać samodzielnie w domu. Do największych zalet należy zaliczyć atrakcyjną cenę i szeroki wybór kolorów. Profesjonalny manicure tytanowy można nałożyć w niecałe 45 minut. Pamiętać należy jednak o tym, aby przed nałożeniem manicure zadbać o zdrową kondycję skórek i paznokci. W dużej mierze wynika to z tego, że puder do manicure tytanowego niestety osadza się na łuszczących skórkach. Na blogach tematycznych można znaleźć bardzo wiele ciekawych wzorów manicure tytanowego, którymi warto się inspirować.