centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

paznokcie trumienki
Uroda

Czym wyróżniają się paznokcie trumienki?

Paznokcie trumienki w obecnym sezonie to bez wątpienia najmodniejszy trend w manicure. Aby uzyskać eleganckie paznokcie należy skupić się na ich dokładnym spiłowaniu. Oryginalne trumienki doskonale prezentują się w wielu różnych odsłonach kolorystycznych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że odnajdą się one nawet przy bardzo nietypowych stylizacjach. Paznokcie trumienki można nosić nie tylko na co dzień, ale również na szczególne okazje.

Jak spiłować paznokcie trumienki?

Wbrew pozorom tzw. efekt ballerina shape jest bardzo prosty do osiągnięcia. W kilku prostych ruchach można uzyskać charakterystyczną trumienkę, która oferuje szerokie pole do popisu jeżeli chodzi o manicure. W pierwszej kolejności należy skupić się na tym, aby nadać paznokciom trójkątnej formy. W ten sposób piłując boki uniknie się zbyt ostrych kątów. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto zachować delikatne skosy tak, aby uzyskać charakterystyczny efekt zwężenia. Drugim bardzo ważnym krokiem jest dokładne spiłowanie samego brzegu paznokcia. To właśnie po tym zadaniu można uzyskać kształt trumienki. Na samym końcu należy skupić się na tym, aby zniwelować wszystkie ostre krawędzie. W zadaniu tym pomóc może porządny pilniczek mineralny albo szklany.

Długie czy krótkie paznokcie trumienki?

Trumienki są bardzo uniwersalne, dlatego też idealnie sprawdzą się w wielu różnych długościach. Pamiętać należy jednak o tym, że krótkie trumienki mogą optycznie wydawać się dość toporne. Na końcowy efekt największy wpływ ma tak naprawdę kształt naszych palców. Kobiety, które mają grubsze palce powinny postawić na wydłużone paznokcie. W tym konkretnym przypadku trumienki mogą wyszczuplić palce, dzięki czemu dłonie będą znacznie zgrabniejsze. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby poszukać idealnego kompromisu pomiędzy estetycznym wyglądem i wygodą. Niestety nawet najładniejszy manicure nie będzie spełniać swoich zadań, gdy będzie niewygodny w codziennym użytkowaniu.

Gdzie najlepiej sprawdzą się trumienki?

Charakterystyczne trumienki idealnie pasują do sukni wieczorowych, czy też do galowych marynarek. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby manicure wykonać do koktajlowych sukienek. Jeżeli chodzi o krótkie paznokcie trumienki to idealnie pasować będą one z kolei do sportowych strojów, które w ostatnim czasie są bardzo modne. Casualowe stylizacje są dobrym wyborem dla młodszych i starszych kobiet, które poszukują wygodnej odzieży. Ciekawą propozycją mogą okazać się również paznokcie trumienki na tipsach. W tym konkretnym przypadku pamiętać należy jedynie o tym, aby sięgnąć po wysokiej jakości produkty, które umożliwią dowolne piłowanie płytki. W obecnym sezonie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się modele krystaliczne, które nie tylko bardzo ładnie się prezentują, ale co najważniejsze są wytrzymałe. Na rynku dostać można także gotowe tipsy, które już na starcie są w formie trumienki. Jest to idealny wybór dla kobiet, które nie chcą marnować cennego czasu i nerwów na piłowaniu. Jeżeli chodzi o sam kolor to w obecnym sezonie warto postawić na odcienie neonowe.