centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

serum do twarzy
Uroda

Serum do twarzy – kiedy się je nakłada?

Odpowiednia kolejność etapów pielęgnacji jest bardzo ważna. Pozwala to na optymalne działanie poszczególnych kosmetyków. Przy najbardziej podstawowej pielęgnacji problem raczej się nie pojawia. Jednak im bardziej zaawansowana, świadoma pielęgnacja, tym trudniej jest ją prawidłowo zaplanować. Jakie są więc poszczególne kroki pielęgnacji i kiedy nakładać serum do twarzy?

W artykule omówimy:

  • poszczególne kroki pielęgnacji twarzy
  • jak prawidłowo nakładać serum
  • jak dobrać serum do swojej cery

Jakie są kroki w pielęgnacji?

Pierwszy krok to zawsze oczyszczenie twarzy. Najlepiej zastosować tutaj dwuetapową rutynę i to nawet jeśli nie mamy makijażu! Twarz umyj najpierw np. olejkiem lub masełkiem do demakijażu. Dopiero po tym kroku w swojej naturalnej pielęgnacji zastosuj żel do mycia twarzy, piankę lub inny kosmetyk myjący. Teraz osusz twarz. Tutaj również ważne jest, aby mieć osobny ręcznik stosowany tylko do buzi lub też jednorazowe ręczniki. Możemy przejść do stonizowania cery. Naturalna pielęgnacja poleca w tym celu hydrolaty! Gdy użyjemy już odpowiedniego kosmetyku, przechodzimy do najważniejszego etapu – kosmetyków pielęgnacyjnych.

Kolejność nakładania pielęgnacji jest następująca: serum -> krem na twarz/krem pod oczy -> krem z SPF (jeśli jest to nasza poranna rutyna). Na noc na krem można nałożyć ewentualnie olej, ale niekomedogenny, jako dodatkowe domknięcie całej pielęgnacji. Jeśli szukasz polskich kosmetyków do swojej rutyny pielęgnacyjnej, to odwiedź stronę https://www.nudmuses.com/pl/shop

Kiedy nakłada się serum na twarz?

Wiemy już więc, że serum to pierwszy krok po umyciu i stonizowaniu cery. Warto po każdym etapie pielęgnacji chwilę odczekać, aby każdy kosmetyk miał chwilę na wchłonięcie się i wniknięcie w cerę. Serum również potrzebuje chwili na twarzy. Niektóre są bardziej treściwe, inne mniej – wszystko zależy od typu kosmetyku. Najlepiej stawiać na serum, które ma bezolejową formułę i szybko się wchłania. Wtedy odczujemy natychmiastowe nawilżenie i odżywienie, bez uczucia lepkości i ciężkości na buzi. To też idealny kosmetyk pod makijaż!

Pytanie o to, kiedy nakładać serum, można też rozumieć jako porę dnia. Czy serum powinno stosować się i przy porannej i przy wieczornej pielęgnacji? Jak najbardziej! Najlepiej rano stosować inny kosmetyk, a wieczorem inny. Trzeba jednak je odpowiednio dobrać, aby nie przytłoczyć skóry i nie zastosować składników, które w połączeniu zadziałają drażniąco! Wieczorem możemy przyjąć bardziej odżywcze, cięższe serum, a na rano zastosować np. serum nawilżające czy rozświetlające. 

Jakie serum do danego typu cery?

Niektóre produkty są przeznaczone do każdego typu cery. Tak jest w przypadku tego serum do twarzy: https://www.nudmuses.com/pl/shop/cosmetics/moisture-boosting-serum. Zawiera w sobie odpowiedni zestaw składników, który odpowiada na najczęstsze potrzeby skóry. Co więcej, te polskie kosmetyki są wegańskie i naturalne. Dlaczego warto wybrać właśnie to serum do każdego typu cery?

Kosmetyk ten ma żelową formułę, która szybko się wchłania i nie pozostawia tłustego filmu, o czym pisaliśmy we wcześniejszym akapicie. W składzie znajdziemy 99% składników pochodzenia naturalnego. Wśród nich znajdziemy egzopolisacharyd produkowany przez morski plankton. Jego działanie wspiera znany i ceniony aloes, oczar wirginijski i śliwka kakadu. To połączenie, które z pewnością odmieni cerę – nawilży, napnie i odżywi!

Uniwersalne kosmetyki do każdego typu cery świetnie się sprawdzają przy mniej problematycznych skórach. Można je stosować zarówno rano, jak i wieczorem. Warto dobrać odpowiadający krem z tej samej linii kosmetyków, aby maksymalnie wzmocnić efekt pielęgnacyjny.