centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Rodzaje maskar
Uroda

Rodzaje maskar specjalnie dla Ciebie!

Wiele z nas nie wyobraża sobie makijażu bez tego ostatniego elementu – tuszu do rzęs. To on odpowiada za podkreślenie oka, nadanie rzęsom grubości, odpowiedniego koloru i długości. Jednak maskary na rynku różnią się od siebie. Które z nich warto wybrać?

Podział ze względu na efekt

Maskara to produkt, który może kryć w sobie naprawdę wiele. Chociaż większość z nich wygląda podobnie, skład oraz wykorzystane szczoteczki sprawiają, że tusze do rzęs możemy podzielić ze względu na efekt, jaki nam zapewniają. Przede wszystkim wyróżniamy tusze pogrubiające, wydłużające i podkręcające rzęsy. Ale przecież nikt nie powiedział, że nie możemy mieć wszystkiego. Dlatego też producenci wypuszczają na rynek tusze o łączonym działaniu, które na przykład wydłużają i podkręcają jednocześnie. Tusze mieszane łączą w sobie kilka zadań i sprawiają, że możesz cieszyć się wszystkim tym, czego oczekujesz od dobrej maskary. W sklepach dostępne są także tusze gwarantujące efekt sztucznych rzęs. Oznacza to, że Twoje naturalne włoski będą grubsze, dłuższe i bardziej podkręcone. To kosmetyk idealny do makijażu imprezowego czy też na wyjątkowe okazje.

Tusze do zadań specjalnych

Te maskary nie są używane na co dzień, a jedynie w sytuacjach, w których naprawdę ich potrzebujesz. To przede wszystkim tusze wodoodporne, a zatem te niezmywające się pod wpływem wody. Idealnie sprawdzą się latem, gdy żar leje się z nieba. To tusze polecane również sportowczyniom, które chcą podkreślić oko i nie martwić się efektem pandy podczas treningu. Tusze do zadań specjalnych to także kolorowe kosmetyki, w sam raz na wyjątkowe okazje. Maskary kojarzymy głównie z czernią i brązami, ale przecież w sklepach dostępne są całe palety kolorów! Jeśli szykujesz make-up w tęczowych barwach, taki tusz będzie wisienką na torcie.

Pamiętaj, że tusz to tylko jeden element. Podczas zakupów koniecznie zwróć uwagę na szczoteczkę. Która będzie dla Ciebie najlepsza? To temat na osobny artykuł. Jeśli szukasz pielęgnacyjnych i kosmetycznych porad, zajrzyj na Eveline.pl. Z pewnością znajdziesz tam wiele inspiracji.