centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Niezbędne kosmetyki
Uroda

Niezbędne kosmetyki i sprzęt do salonu fryzjerskiego

Planujesz otworzyć profesjonalny salon fryzjerski? Liczą się Twoje umiejętności oraz doświadczenie, ale także odpowiednie narzędzia i wysokiej jakości kosmetyki. Podpowiadamy, co jest niezbędne w salonie – oto kosmetyki do włosów i akcesoria, które są must have.


 Akcesoria i narzędzia fryzjerskie


 Każdy fryzjer powinien mieć dobry dostęp do narzędzi i akcesoriów fryzjerskich w codziennej pracy. Styliści posługują się różnymi akcesoriami oraz sprzętem – jak m.in. nożyczki, suszarki, lokówki, szczotki i grzebienie, maszynki fryzjerskie czy trymery i prostownice.


 Na wyposażenie każdego salonu składa się profesjonalny sprzęt fryzjerski i długa lista akcesoriów. Niezbędne są też profesjonalne kosmetyki do włosów. Poniżej znajdziesz kilka produktów, które są absolutnie niezbędne w pracy stylisty fryzur.


 Szczotki do włosów. Dobra szczotka to must have podczas stylizacji włosów. Bardzo chętnie używane są elektryczne szczotki do włosów – czeszą i modelują dzięki zastosowaniu wysokiej temperatury. Szczotki mogą mieć różne parametry, zakres możliwości i funkcji. Dobra hurtownia kosmetyczna oferuje duży wybór szczotek. Polecane są m.in. szczotki Olivia Garden.


 Maszynki fryzjerskie. Firmy zajmujące się produkcją profesjonalnych narzędzi fryzjerskich dostarczają szeroki wybór produktów – m.in. popularnych maszynek. Mogą to być maszynki bezprzewodowe oraz maszynki przewodowe. Ważne, by wyróżniała ją odpowiednia moc, precyzja, zakres funkcji, trwałość i odporność na uszkodzenia. Warto zainwestować w maszynki z najwyższej półki – takich brandów jak na przykład Wahl.


 Prostownice, lokówko-suszarki, lokówki. Stylista dzięki prostownicy może sprawić, że włosy będą gładkie i proste. Takie sprzęt ujarzmi nawet niesforne kosmyki. Dobrej jakości prostownice, suszarki i lokówki w pełni odpowiadają na wymagania wymagających fryzjerów. Natomiast lokówki pozwolą uzyskać efekt odmienny – stworzysz fale lub loki. Lokówko-suszarka łączy zalety lokówki lub wałków oraz suszarki.


 Kosmetyki do włosów


 W salonie fryzjerskim niezbędne są też kosmetyki do każdego rodzaju włosów – szampony, odżywki, maski czy olejki – oraz produkty do stylizacji. Najlepiej, by były to preparaty naturalne. Pielęgnacja rozpoczyna się od oczyszczenia skóry głowy.


 Odpowiednia hurtownia fryzjerska zapewni szeroki wybór produktów. Zwykle są to produkty renomowanych brandów – jak Montibello, Kemon, Davines, Matrix czy Kerastase. Stylista doradzi też, co warto stosować na co dzień, by w pełni zadbać o wygląd i kondycję włosów.