centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kosmetyki naturalne
Uroda

Najlepsze kosmetyki naturalne do pielęgnacji cery – co wybrać?

Naturalność to najpiękniejsza wersja nas samych. Dlatego warto postawić na nią także w innych aspektach naszego życia! Mowa tu np. o pielęgnacji. Naturalne kosmetyki są obecnie na topie i nic w tym dziwnego! To świetna podstawa pielęgnacji cery. Obecnie prawie każda marka kosmetyczna ma w swoim asortymencie właśnie kosmetyki naturalne. Specjalne serie zachęcają nas swoimi ekologicznymi opakowaniami, ponad 90% składem naturalnym czy też nietestowaniem na zwierzętach. Co w tym gąszczu naprawdę warto wybrać?

Firmy produkujące kosmetyki naturalne – te warto znać!

Mało kto wie, że wiele znanych z drogerii i sklepów marek jest z naszego kraju! Tyczy się to także produktów naturalnych, które naprawdę warto przetestować. Zacznijmy od marki, która ma w swoim asortymencie naprawdę wiele różnych kosmetyków. Mowa tu o Nacomi. W szczególności zwróć uwagę na ich hydrolaty, glinki do twarzy, a także naturalne olejki. Kolejna marka to Bielenda. To firma, która jest znana już od wielu lat. Obecnie sprzedaje swoje produkty nie tylko w Polsce, ale do krajów na całym świecie. W swoim asortymencie ma kilka linii różnych kosmetyków naturalnych, które mają wspólny główny składnik. Z innych polskich marek kosmetyków sprawdź jeszcze Soraya (seria Plante), Nature Queen oraz naturalną serię Eveline!

Czy kosmetyki naturalne to rzeczywiście najlepszy wybór?

Naturalne kosmetyki to w wielu przypadkach skład w 99% naturalny. Do wyboru mamy naprawdę wiele różnych składników aktywnych, które mogą bardzo dobrze wpłynąć na naszą skórę. Jednak, jak ze wszystkim, trzeba uważać. Niektóre składniki pochodzenia naturalnego mogą wywołać reakcje alergiczne. Dlatego trzeba wiedzieć, na co podatna jest nasza skóra. Jeśli ma skłonność do alergii, to lepiej nie ryzykować, szczególnie z kwiatowymi czy owocowymi kosmetykami. Można także przetestować dany produkt robiąc próbę uczuleniową. Wykonuje się ją przez nałożenie odrobiny kosmetyku np. za ucho. Jednak czasem uczulenie wyjdzie nam dopiero po czasie. Nie ma złotego środka, po prostu trzeba testować!

Naturalne piękno z naturalnymi kosmetykami!

Ekologia i naturalność to bardzo ważne aspekty naszego codziennego życia. Każdy z nas powinien myśleć o tych kwestiach i starać się żyć w zgodzie z naturą. Wszystko to, aby móc jak najdłużej cieszyć się naszą planetą! Naturalne składniki prosto z przyrody są dla nas naprawdę cenne i mogą być po prostu niezastąpione. Jednak na wszystko trzeba uważać i słuchać naszej skóry! Czytaj więcej na: http://enebio.pl.