centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Medycyna estetyczna – te zabiegi są wybierane najczęściej!

Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają na uzyskanie świetnych wyników widocznych niemalże od razu. Jakie z nich są prowadzone najczęściej?

Medycyna estetyczna doskonale wypełnia lukę pomiędzy inwazyjnymi zabiegami chirurgii plastycznej oraz procedurami kosmetycznymi. Dzięki niej można pozbyć się różnych zmian skórnych i nadać skórze młodszy, piękniejszy wygląd. W przypadku dziedziny jak medycyna estetyczna Kraków jest jednym z wielu miast, gdzie na klientów czekają nowoczesne gabinety i kliniki. Jakie zabiegi są w nich najpopularniejsze? Warto poznać je bliżej!

Kwas hialuronowy – substancja o wszechstronnym zastosowaniu

Jedną z najczęściej używanych substancji w gabinetach medycyny estetycznej jest kwas hialuronowy. To rodzaj naturalnie występującego w tkankach związku polisacharydowego, który pozwala na intensywne wiązanie wody. W medycynie estetycznej jest on używany jako wypełniacz, ponieważ świetnie wypełnia tkanki, nadając im pożądany wygląd.

Za pomocą kwasu hialuronowego najczęściej wykonuje się zabiegi polegające na usuwaniu zmarszczek, ale również może być on używany w celu poprawy owalu twarzy, zaakcentowania kości policzkowych.

Efekty zabiegu utrzymują się zwykle przez około 6-12 miesięcy. Następnie można go powtórzyć, by znów nadać skórze atrakcyjny wygląd.

Z bezpiecznych zabiegów wykorzystujących kwas hialuronowy można skorzystać w gabinecie Derma-med.pl dostępnym w Krakowie.

Botox – najlepszy sposób na zmarszczki mimiczne

Gdy zmarszczki mają charakter mimiczny, w takim przypadku najczęściej zaleca się przeprowadzenie botoksu. Podczas zabiegu o tej nazwie używana jest toksyna botulinowa – jad kiełbasiany. Jest to substancja toksyczna, która oddziałuje na połączenia nerwowo-mięśniowe. W małych ilościach może jednak dawać efekty terapeutyczne.

Toksyna botulinowa świetnie sprawdza się na zmarszczki na czole, wokół oczu czy też wokół ust. Efekty jej działania widoczne są przez około 3-6 miesięcy.

Gdy chodzi o botoks w gabinetach, których domeną jest medycyna estetyczna Kraków, zapewnia pomoc najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.

Wampirzy lifting – zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe, które jest pozyskiwane z krwi pobranej od pacjenta, jest bardzo cenną substancją, która używana jest w medycynie, w tym też w medycynie estetycznej.

Za pomocą osocza można przeprowadzić zabieg nazywany wampirzym liftingiem, który polega na rewitalizacji skóry. Dzięki niemu można zmniejszyć zmarszczki, zregenerować skórę, zmniejszyć widoczność zmian i nadać jej młodszy wygląd.

Z zabiegu tego typu można również skorzystać w centrum medycyny estetycznej Derma-med.pl.

Mezoterapia – zabieg nakłuwania skóry

Na uwagę zasługują również zabiegi mezoterapii. To rodzaj procedur medycyny estetycznej, podczas których substancje aktywne są dostarczane w głąb skóry.

Najczęściej prowadzona jest mezoterapia igłowa, która polega na wprowadzaniu substancji z użyciem igieł. Wtedy działanie zabiegu jest dwupłaszczyznowe, ponieważ z jednej strony daje dobre efekty przez stosowanie odpowiednio dobranych substancji aktywnej, natomiast z drugiej wspomaga regenerację skóry przez jej nakłucia.