centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

farba do włosów
Uroda

Jaka farba do włosów do samodzielnego farbowania jest najlepsza?

Wiele kobiet farbuje włosy samodzielnie w domu. Jest to dość prosty zabieg, ale wymaga użycia profesjonalnych środków koloryzujących. Jak zatem wybrać farbę do włosów? Czym powinna się charakteryzować?

Farba do włosów – jak wybrać?

Wybierając farbę do włosów, należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim powinny być to profesjonalne środki koloryzujące, które rekomendują styliści. Dzięki temu efekt będzie długotrwały, a włosy dodatkowo będą odżywione. Niektóre panie mają mało podatne włosy na farbowanie, a więc wybór tanich produktów może nie przynieść oczekiwanego efektu koloryzacji. Dobrze jest wybrać farbę do włosów, w której zawarte są olejki nawilżające i regenerujące włosy. Specjalnie dobrane składniki sprawią, że włosy będą lśniące, delikatne i mocne.

Farba do włosów Montibello Cromatone

Panie, które szukają profesjonalnych produktów koloryzacyjnych, powinny zwrócić uwagę na markę Montibello. Farba do włosów Montibello Denuee jest farbą niezawierającą szkodliwego amoniaku. Dostępna jest w 70 odcieniach, dzięki czemu każda kobieta znajdzie najlepszy kolor dla siebie. Farby doskonale kryją siwe włosy i są bezpieczne. Nie ma obaw, że włosy będą po farbowaniu blaknąć czy staną się kruche. Zawarte składniki odżywcze w tych produktach sprawiają, że w domu można wykonać profesjonalną koloryzację za znacznie niższą cenę.

Jak farbować włosy samodzielnie?

Farbowanie włosów nie jest trudną czynnością. Należy przygotować sobie wcześniej niezbędne przedmioty, takie jak miseczkę i pędzel. Przyda się także grzebień, którym będą wydzielane pasma. Na początku może farbowanie nie iść zgrabnie, ale z czasem będzie to zabieg szybki i przyjemny. Farbowanie powinno zacząć się od tyłu głowy i oczywiście od odrostów. Dopiero 10 minut przed końcem czasu farbowania należy nałożyć pozostałą część farby na całą długość włosów. Farba do włosów Montibello powinna być trzymana przez 30 minut. Należy jednak zawsze zapoznać się z informacją umieszczoną na opakowaniu i bezwzględnie jej przestrzegać. Przed przystąpieniem do koloryzacji najpierw należy wykonać test alergiczny, aby sprawdzić, czy nie jest się uczulonym, na którykolwiek ze składników.

Jak dbać o farbowane włosy?

Używając profesjonalnej farby do koloryzacji, nie trzeba stosować specjalnych zabiegów na włosy. Wystarczy używać dobrego szamponu i odżywki przeznaczonych do włosów farbowanych. Idealnym rozwiązaniem jest korzystnie z jednej marki, a więc jeśli do farbowania używa się farby Montibello, to najlepszą opcją będzie szampon i odżywka Montibello.