centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

stepper efekty po miesiącu
Sport i Zdrowie Uroda

Jak ćwiczyć na stepperze i jakich efektów możemy się spodziewać?

Stepper to proste i niedrogie urządzenie, dzięki któremu możemy spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, a także wzmocnić dolne partie mięśniowe. Przyrząd ten jest dobry zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych jako uzupełnienie treningu. Ruch, który wykonujemy na stepperze jest podobny do wchodzenia po schodach, jednak ćwiczyć możemy w domu, a dzięki temu nie przeszkadzamy sąsiadom.

Stepper efekty po miesiącu

Ćwiczenie na stepperze angażuje do pracy głównie dolne partie mięśniowe. Pracują przede wszystkim łydki, uda i pośladki. Umięśnione pośladki nie tylko dobrze wyglądają, ale także odciążają lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Oprócz tego ćwicząc na stepperze angażujemy do pracy mięśnie ramion, brzucha i pleców. Mięśnie te odpowiadają za stabilizację naszego ciała podczas ćwiczeń. Stepper to urządzenie do wykonywania cardio, czyli treningu wytrzymałościowego. Pierwsze efekty będą widoczne już po miesiącu regularnych ćwiczeń. W tym czasie pozbędziemy się cellulitu i spalimy zalegająca tkankę tluszczową. Oczywiście, żeby efekty były widoczne musimy zwrócić uwagę na naszą dietę. Oprócz lepszego wyglądu poprawi się nasza kondycja.

Dlaczego warto ćwiczyć na stepperze?

Ćwiczenie na stepperze kształtuje głównie dolne partie mięśniowe. Jednak godzina treningu na tym urządzeniu pozwala nam spalić około 600 kcal, co jest równe godzinie biegania. Stepper jest mały, dlatego z powodzeniem możemy z niego korzystać nawet w mieszkaniu. Jest to dobry sposób na odchudzanie, a także na wyrobienie w sobie nawyku do regularnych treningów. Plusem jest także to, że możemy ćwiczyć podczas oglądania ulubionych filmów lub seriali. Dzięki temu łączymy przyjemne z pożytecznym. Stepper kupimy już za około 200 złotych. Nie jest to dużo, a dzięki temu będziemy mogli regularnie ćwiczyć bez względu na pogodę, a to właśnie zła pogoda jest najczęstszą wymówką od aktywności na świeżym powietrzu. Stepper to również dobre uzupełnienie treningów siłowych. Dzięki temu szybciej osiągniemy wymarzoną sylwetkę.

Jak ćwiczyć na stepperze?

Ćwiczenie na stepperze jest proste, jednak nawet w tym przypadku nie powinniśmy pomijać rozgrzewki. Następnie możemy przystąpić do ćwiczeń. Najważniejsze jest to, żeby cały czas utrzymywać prostą sylwetkę. Nadmierne pochylanie do przodu lub do tyłu przez dłuższy czas stwarza ryzyko kontuzji. Po zakończonym treningu powinniśmy poświęcić kilka minut na rozciąganie. Wpłynie to pozytywnie na proces regeneracji mięśni. Ćwiczyć możemy 3-4 razy w tygodniu. Trening powinien trwać przynajmniej 30-40 minut, a najlepiej około godziny.