centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

niesforne i kręcone włosy
Uroda

Gdy masz totalnie niesforne i kręcone włosy – poznaj sposoby jak je ułożyć i dodać ogłady

Kręcone włosy dla ich posiadaczy zwykle są prawdziwym przekleństwem. Loki żyją własnym życiem i nie układają się tak jak by się chciało. Sam szampon i odżywka tutaj nie wystarczą, choć jest to pewna baza od której należy zacząć. Jeśli masz totalnie niesforne i kręcone włosy i chcesz nad nimi zapanować, w naszym poradniku poznasz sposoby jak je ułożyć i dodać im ogłady.

Jaki szampon i odżywkę wybrać do kręconych męskich włosów?

Na początek warto podkreślić, że niezwykle istotne znaczenie ma dobieranie szamponu i odżywki pod kątem rodzaju i potrzeb włosów. Zatem powinieneś wybrać szampon i odżywkę do włosów kręconych. Oczywiście produkty różnią się między sobą składem, warto więc wiedzieć jakie składniki potrzebne będą by twoje loki utrzymały swoją sprężystość, włosy nie wypadały, były lśniące i odpowiednio nawilżone. W składzie kosmetyków powinna znaleźć się keratyna, która ma właściwości wzmacniające i odbudowujące. Kosmetyki do mycia i kosmetyki do układania włosów męskich powinny zawierać także kwas hialuronowy i ceramidy, czyli składniki zabezpieczające. Przyda się również dodatek witaminy E, a także jedwabiu w składzie. Najlepiej zdecydować się na odżywkę do spłukiwania, która ma mocniejszą formułę i głębiej wnika w cebulki włosów. Odżywki bez spłukiwania można stosować na szybko, gdy nie ma czasu na pełną pielęgnację włosów kręconych. Przy myciu i spłukiwaniu nie należy używać zbyt ciepłej wody, zwłaszcza przy spłukiwaniu powinna mieć letnią temperaturę. Dzięki temu skóra głowy nie zacznie produkować nadmiaru sebum.

Na co zwrócić uwagę przy doborze kosmetyków do układania włosów męskich pełnych delikatnych lub mocnych loków?

Oczywiście loki mogą różnić się długością i intensywnością skrętu. Dlatego wybierając kosmetyki do układania włosów męskich trzeba wziąć to pod uwagę. Włosy kręcone w zależności od tych czynników mogą mieć nieco inne potrzeby, a producenci, biorą to pod uwagę oferując produkty specjalistyczne. Kosmetyki do stylizacji włosów w sklepie Beardman.pl spełnią Twoje oczekiwania. Znajdziesz różnorodne produkty do włosów kręconych. Jeśli chodzi o stylizację przydadzą się również olejki nawilżające, które można nakładać na końcówki włosów, by się nie rozdwajały i nie były przesuszone.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja kręconych męskich włosów na co dzień?

Warto wiedzieć, jak powinna wyglądać pielęgnacja kręconych męskich włosów na co dzień. Otóż należy wybierać produkty, które podkreślą naturalny skręt i nie skleją włosów. Na co dzień nie wybieraj suchych szamponów czy też pudrów, gdyż mogą spowodować dodatkowe przesuszenie Twoich loków, które i tak podatne są na utratę wody związku ze swoją budową. Warto zdecydować się na lakier lub krem do włosów kręconych z formułą anti-frizz, zabezpiecza włosy przed wilgocią i utrzymuje fryzurę w dobrym stanie przez wiele godzin. Żel lub pasta do włosów to produkty, które mogą twoje pukle nadmiernie obciążyć. Możesz eksperymentować z produktami do włosów kręconych. Metodą prób i błędów znajdziesz te, które najlepiej będą się sprawdzać do Twoich włosów i pozwolą Ci w miarę szybko ułożyć fryzurę.

Jak suszyć i czesać kręcone włosy?

Układanie włosów kręconych na co dzień nie powinno zajmować bardzo dużo czasu. Jednak kluczem są odpowiednie kosmetyki do układania włosów, a także akcesoria. Jeśli chodzi o te drugie, to warto pamiętać, że przyda się dobra suszarka z zimnym nawiewem. Dzięki temu Twoje loki nie będą narażone na przesuszenie. Dobrej klasy suszarki na pierwszym biegu mają niemal zimny strumień powietrza, który sprawdzi się dla twoich włosów, bez konieczności ciągłego przyciskania przycisku zimnego strumienia. Do swoich włosów wybierz też grzebień z szeroko rozstawionymi zębami albo odpowiednią szczotkę do włosów kręconych. Obecnie dostępnych jest tyle kosmetyków i akcesoriów, że na pewno nie musisz męczyć się ze zwykłym szamponem i zwykłym grzebieniem. Twoje totalnie niesforne i kręcone włosy mogą zyskać wreszcie odpowiednią formę. W końcu takie włosy są powodem do dumy i warto je eksponować i odpowiednio o nie dbać.