centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

sukienka z koronki na wesele
Moda Uroda

Koronkowe sukienki na wesele

Ślub znajomych czy rodziny to świetna okazja do pozwolenia sobie na odrobinę szaleństwa i elegancji. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modelów, kolorów czy krojów sukienek, a wybór odpowiedniej z nich może przysporzyć o zawrót głowy.

Sukienka z koronki na wesele

Świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na sukienki koronkowe. To niezwykle uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno wśród młodych jak i nieco dojrzalszych Pań.

Dla nieco odważniejszych proponujemy wybór takowej sukienki z odkrytymi ramionami. Krój ten doda nieco szaleństwa i nonszalancji, jednak połączony z odpowiednimi dodatkami będzie prezentował się należycie elegancko.

Od kilku sezonów, niezwykle modna stała się koronkowa sukienka maxi, zarówno na ramiączka jak i z zakrytymi ramionami. Model ten świetnie sprawdzi się dla dojrzałych kobiet, jest on połączeniem elegancji i świeżości. Pamiętajmy, że długie kroje najlepiej prezentują się z butami na wysokim obcasie, jednak nie jest to oczywiście warunek konieczny.

Dla bardzo eleganckich kobiet, uwielbiających klasyczne stylizacje, koronka także będzie odpowiednim rozwiązaniem. Wystarczy, iż sukienka będzie połączeniem zachowawczej, eleganckiej, marynarkowej sukienki z drobnymi elementami koronkowymi.

Koronka także wspaniale współgra nie tylko z rozkloszowanymi modelami, ale i klasycznymi tubami. Należy jednak pamiętać, aby sukienka nie była zbyt krótka i wulgarna – to raczej połączenie typowo imprezowe, aniżeli weselne.

Coraz więcej kobiet sięga także po sukienki bieliźniane, wykonane z satynowego materiału. Tego typu modele posiadają często elementy koronkowe, dodające szyku i delikatności. To również bardzo dobre rozwiązanie na weselny look, należy jednak pamiętać o odpowiednim doborze sukienki do figury jak i panujących warunków atmosferycznych. Z pewnością, bieliźniana sukienka będzie wyglądała dość dziwnie, w połączeniu z ciężkimi butami zimowymi czy puchową kurtką.

Czego unikać w stylizacjach weselnych?

Przede wszystkim bieli! To zasada obowiązująca od wieków i wciąż aktualna. Biel zarezerwowana jest przede wszystkim dla panny młodej, a połączenie jej z koronkowymi elementami sprawi, iż będziemy wyglądać niemalże identycznie.

Kolejną, rzadziej spotykaną zasadą jest długość sukienki. Nie powinna być ona zbyt krótka, a co za tym idzie odsłaniać niechciane elementy garderoby. Taka stylizacja wywoła jedynie niepotrzebne zamieszanie i spojrzenia innych gości, a to właśnie jej posiadaczka będzie w centrum uwagi – nie państwo młodzi.