centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Hotel czy apartament
Lifestyle

Hotel czy apartament? Gdzie zatrzymać się podczas urlopu?

Wynajem apartamentu coraz częściej zastępuje nam pobyt w hotelu. Czemu warto się na niego zdecydować? Powodów jest naprawdę wiele. My wybraliśmy trzy najważniejsze i najbardziej uniwersalne.

Sezon urlopowy coraz bliżej. By uniknąć stresu związanego z rezerwacją na ostatnią chwilę, problemów ze znalezieniem wolnych miejsc i chaosu, dobrze już teraz zaplanować letni lub majówkowy wypoczynek. Jak co roku, wielu z nas na pewno wybierze się w polskie góry. Jeśli i wy macie taki zamiar, organizację wyjazdu warto zacząć od wyboru i rezerwacji miejsc noclegów. Jadąc do Zakopanego, możecie zatrzymać się zarówno w hotelu, jak i apartamencie. Które z tych rozwiązań będzie lepsze? Zalety i wady obu opcji porównujemy w dalszej części artykułu.

Hotel czy apartament? Która opcja dla potrzebujących prywatności?

Goście zajmujący sąsiednie pokoje, pokojówki, rezydenci, kelnerzy… W hotelach bywa naprawdę tłoczno, co dla turystów szukających przede wszystkim wytchnienia od miejskiego zgiełku i odrobiny prywatności na pewno nie jest zaletą. Zupełnie inaczej ta kwestia wygląda w apartamentach, które najczęściej zlokalizowane są w zacisznych willach, a liczba gości w jednym obiekcie zwykle nie przekracza kilkunastu. Takie otoczenie dużo bardziej sprzyja regeneracji sił niż hotelowe zamieszanie.

Wakacje w Zakopanem – apartamenty czy hotel? Dostępna przestrzeń

W większości hoteli pokoje nie są zbyt przestronne. Nawet jeśli uda wam się zarezerwować pokój o dużej powierzchni, musicie przygotować się na spore wydatki. Tymczasem wynajmując apartament, do dyspozycji macie właściwie całe mieszkanie. Możecie wygospodarować w nim kilka stref, dzięki czemu spędzicie urlop komfortowo nawet w większym gronie. Apartamenty są też lepiej wyposażone niż pokoje hotelowe. Poza łazienką i łóżkami, znajdziecie w nich też kuchnię lub aneks kuchenny, w którym bez problemu samodzielnie przygotujecie każdy posiłek.

W apartamencie czy w hotelu? Które rozwiązanie jest tańsze?

Wypoczynek w apartamencie to rozwiązanie nie tylko dla turystów szukających spokoju i dużej przestrzeni, ale też dla wszystkich, którzy chcą zminimalizować koszty swojego urlopu. Dobrze widać to na przykładzie oferty firmy JLS Apartamenty – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/, której klienci 5-osobowy apartament mogą wynająć już za nieco ponad 150 złotych za dobę, co w porównaniu z hotelami jest ceną naprawdę niską. W połączeniu z opisanymi wcześniej zaletami tego rozwiązania, czyni to z wynajmu apartamentów doskonałą alternatywę dla hotelu. Planując wypoczynek w Zakopanem, warto więc zwrócić na nią uwagę.