centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jak obcinać paznokcie u nóg
Uroda

Jak obcinać paznokcie u nóg aby nie narobić sobie problemów

Dzięki systematycznemu pedicure można uniknąć wielu problemów zdrowotnych, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się jak obcinać paznokcie u nóg. Kluczem do sukcesu jest to, aby nie tylko regularnie obcinać paznokcie, ale również odpowiednio je kształtować.

Jak prawidłowo obcinać paznokcie u stóp?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby przed obcinaniem paznokci dokładnie wymoczyć stopy w wodzie z solą. Na rynku dostępne są także specjalne preparaty kosmetyczne do zmiękczania naskórka. Aby uniknąć skaleczenia nie zaleca się obcinania paznokci tuż przy samej skórze. Ważne jest to, aby obcinać paznokcie prosto, dzięki czemu płytka uzyska łopatkowy kształt. Dużym błędem jest także obcinanie boków i zaokrąglanie ich. Jeżeli róg jest dość ostry to można go oczywiście nieco podpiłować za pomocą pilnika. Dzięki systematycznemu obcinaniu można uniknąć problemów z wrastającymi paznokciami.

Jak wygląda piłowanie paznokci u stóp?

Najtrudniejszym zadaniem jest piłowanie paznokci. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wykonywanie dość krótkich ruchów tylko w jedną stronę. Uważać należy przede wszystkim na metalowe pilniki. Osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z kruchością paznokci powinny postawić na pilniki szklane albo granitowe, które w ostatnim czasie cieszą się dużym zainteresowaniem. Krawędzie można idealnie wygładzić za pomocą pilnika drobnoziarnistego. Dzięki prawidłowo spiłowanej płytce znacząco zwiększymy szanse, że ostry paznokieć nie rozerwie rajstop.

Jak wygląda polerowanie i malowanie

Jeżeli wiemy już jak obcinać paznokcie u nóg to warto skupić się na polerowaniu i malowaniu. Do polerowania płytki najlepiej wybrać specjalne bloczki. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można poprawić wygląd paznokcia. Nie można zapominać również o tym, że odpowiednio wypolerowane paznokcie znacząco ułatwiają nanoszenie lakieru. Ważne jest to, aby nie polerować płytki zbyt często, dzięki czemu zachowa ona odpowiednią grubość. Specjaliści zalecają polerowanie paznokci co dwa tygodnie. Cienka i krucha płytka paznokci jest bardzo podatna na złamanie. Aby dokładnie pomalować paznokcie u stóp można skorzystać z pomocy specjalnych separatorów, które nie tylko ułatwiają nanoszenie aplikacji lakieru, ale również zabezpieczają powłokę lakieru w trakcie wysychania. Przed lakierem należy oczywiście nałożyć specjalną odżywkę i bazę.

Jak przycinać wrastające paznokcie?

Najtrudniejszym zadaniem jest oczywiście przycinanie wrastających paznokciu u stóp. Wrastające paznokcie jak powszechnie wiadomo powodują bardzo duży dyskomfort. Przy większych dolegliwościach mogą pojawić się problemy z chodzeniem. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że częstym problemem wrastających paznokci jest właśnie nieumiejętne przycinanie. Podstawowym błędem jest nadmierne skracanie paznokci u nóg. Zrezygnować należy również z nadawania półokrągłego kształtu płytce paznokcia. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście nadawanie paznokciom kwadratowego kształtu. Wszelkie dokuczliwe kanty należy delikatnie spiłować za pomocą pilnika mineralnego albo szklanego. Można także skorzystać z fachowej pomocy doświadczonej pedicurzystki.