centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Jak w kilku krokach odmienić swoją garderobę
Moda

Jak w kilku krokach odmienić swoją garderobę i sprawić, by każda stylizacja była stylowa?

Czasami małe rzeczy mają duże znaczenie i choć są niepozorne, to wpływają na wiele spraw. Jak wiecie moda jest zmienna i potrafi zaskakiwać. Jednocześnie chcąc wyglądać modnie wiele osób wydaje całkiem spore sumy pieniędzy. A to także nie jest słuszne. Na szczęście właśnie za sprawą drobiazgów można odmienić swoją garderobę i sprawić, że każda stylizacja stanie się stylowa. Jak to zrobić?

No waste – dla świata i siebie

Chyba nie zaskoczymy Was stwierdzeniem, że większość z nas nie tylko sporo wydaje, ale też potem marnuje rzeczy, które kupuje. Pomyślcie tylko, że ponad 1/3 wyprodukowanego na świecie jedzenia ląduje w śmieciach, podczas gdy tak wiele ludzi i zwierząt głoduje. Wcale nie lepiej sytuacja wygląda w branży odzieżowej. Prawda jest taka, że naprawdę wiele ubrać się marnuje i ląduje w śmieciach, a to nie tylko wpływa na stan konta, ale też na to, że zanieczyszcza się w ten sposób powietrze. Trzeba pamiętać, że jakość powietrza, którą oddychamy jest w fatalnym stanie, a przez to, że produkuje się tak dużo, a potem marnuje ta jakość z roku na rok jest coraz gorsza. Dlatego też czas nieco zaoszczędzić i wprowadzić do życia no waste. Dzięki temu, zamiast kupować nowe rzeczy, będziecie naprawiać stare. W no waste dopuszczane są wymiany. A więc możecie dobrze się prezentować i rzeczywiście przestać wydawać. Koniecznie zaopatrzycie się w nici z włókien naturalnych. Potrzebować będziecie jeszcze nieco chęci, szczyptę wyobraźni i już możecie przejść do metamorfozy swojej garderoby.

Naprawiaj, a nie wyrzucaj

Wiadomo, że czasami nic nam się nie chce i zwyczajnie lubimy chodzić na łatwiznę. Ale takie podejście do życia nie jest najlepsze, a wręcz przeciwnie jest bardzo szkodliwe. Z tego też powodu, jeżeli Wasze ubrania są w nieco gorszym stanie technicznym to zamiast je wyrzucać, pomyślcie o ich naprawie. Tym bardziej, że to łatwe. Pęknięcia na szwie możecie naprawić łatwo i szybko. Wystarczy tylko nić z włókna naturalnego. Wystarczy tylko przytrzymać dwie części materiału i szczyć – dobry efekt gwarantowany. Jeżeli macie problem z wciśnięciem się w ulubioną kreacje i brakuje Wam 1 cm, to nie oznacza wcale, że trzeba tę kreację wyrzucić. Wystarczy tylko wszyć w nią szeroki, długi, metalowy zamek. Dzięki temu nie tylko uzyskacie nowy styl sukienki, ale też zaoszczędzicie. Dziurę w jeansach możecie zacerować. Ale możecie też wykazać się kreatywnością, a więc wykonać jeszcze kilka przetarć wykorzystując maszynkę do golenia i już macie jeansy w iście rockowym stylu. Wystarczy zestawić je z bokserką, dobrać trampki i kurtkę ramoneskę, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania. A gdy Wasza bluzka wydaje się jakaś płowa i bez wyrazu, to wystarczy tylko użyć farb do materiału, albo soku z buraka i już nadacie jej ciekawy kolor. Możliwości jest więc sporo i jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia.

Szybkie zmiany – dobre efekty

Wystarczy tylko mała zmiana i już odzież może zyskać to „coś”. Otóż jeżeli macie stare jeansy z szeroką nogawką, to dobrze się składa, bo znowu są takie w modzie. Wystarczy tylko wykonać kilka przetarć i dobrać do nich pasek i już macie nowe spodnie. A gdy chcecie odmienić stary sweter, to nic trudnego. Doszyjcie do niego odrobię koronki, a może i dużo koronki i znowu sweter będzie jak nowy, a przy tym jego design Was zaskoczy. Podobnie rzecz wygląda z obuwiem. Otóż czasami wystarczy tylko doczepić do czółenek kokardy i już zyskacie obuwie w bardzo modnym wydaniu, które jest przy tym oryginalne. Ze starej długiej sukni możecie zrobić mini sukienkę. A spodnie przerobić na spodenki. Czasami wystarczy tylko dobrać do takich ubrań elegancki pasek i już zyskuje się ciekawą i modną stylizację.

Wniosek jest jeden

Czasami nie warto sporo wydawać, a wręcz przeciwnie warto oszczędzać. Nie można zostać też niewolnikiem mody. Najlepiej ubierać to, co się nam podoba, a nie zwracać uwagę na to, co pomyślą inni. Jeżeli lubicie bawić się modą, to się bawcie, a jeżeli cenicie strój formalny czy klasykę, to także macie do tego prawo. Ważne byście dobrze się czuli w ubraniach i nie przyczyniali się do dalszego zanieczyszczania środowiska. A możecie to zrobić bardzo łatwo. Wystarczy tylko dawać nowe życie starym ubraniom – ot cała filozofia.