centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

najmniej kaloryczne słodycze
Dieta Uroda

Jakie są najmniej kaloryczne słodycze?

Z całą pewnością można stwierdzić, że każdy człowiek od czasu do czasu lubi zjeść coś słodkiego. Jednak słodycze zazwyczaj są dość kaloryczne i nie powinno się ich spożywać w nadmiarze. Wiele osób zastanawia się, jakie są rodzaje najmniej kalorycznych słodyczy. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać przykłady.

Galaretka owocowa

Najmniej kaloryczne słodycze to przede wszystkim różnego rodzaju galaretki owocowe. Mają one jedynie około pięćdziesiąt kalorii na sto gram produktu, co nie jest dużą ilością. Galaretki można przygotować zarówno w sposób samodzielny, jak i zakupić gotowe. Jednak oba produkty nie będą miały w swoim składzie nadmiernej ilości kalorii, dlatego warto to wziąć pod uwagę podczas wyboru najlepszych dla siebie słodyczy. Do galaretek z powodzeniem można również dodać świeże owoce, co sprawi, że będzie się w nich znajdowała większa ilość witamin. Na pewno będzie to bardzo korzystne rozwiązanie.

Sorbety owocowe

Kolejnym rodzajem słodyczy, które w swoim składzie posiadają stosunkowo małą ilość kalorii są sorbety owocowe. Sorbety to lody, które są stworzone wyłącznie z owoców, nie mają dodatku mleka. Dlatego ich kaloryczność jest mniejsza niż tradycyjnych lodów. Warto to wziąć pod uwagę podczas wybierania lodów na ciepłe dni. Sorbety owocowe posiadają jedynie około siedemdziesiąt pięć kalorii w stu gramach produktu, co nie jest przesadnie dużą ilością. Można je więc spożywać z umiarem bez większych problemów.

Pudding

Wśród najmniej kalorycznych słodyczy można również wymienić taki deser jak pudding. Swoim wyglądem przypomina on tradycyjny budyń. Stworzony jest z mleka i bez większych problemów można go spożywać na zimno. Pudding w swoim składzie ma około osiemdziesiąt kalorii na sto gram produktu. Nie jest to duża ilość, dlatego z powodzeniem można spożywać tego rodzaju deser, jeśli ma się ochotę na zjedzenie czegoś słodkiego. Warto o tym pamiętać, ponieważ pudding fantastycznie smakuje na zimno.

Beza

Kolejnym deserem, który posiada stosunkowo niewielką ilość kalorii jest beza. Beza posiada około trzystu kalorii w stu gramach produktu. Jej smak jest wyjątkowy, dlatego tak wiele osób uwielbia tego rodzaju desery z dodatkiem bezy. Beza to produkt stworzony w dużej mierze z jajek oraz cukru. Dzięki temu zawiera w swoim składzie również korzystne substancje, takie jak białko. Warto o tym pamiętać podczas wyboru najlepszych dla siebie słodkości. Bezy bardzo często są spożywane z różnego rodzaju kremami, które są jednak bardziej kaloryczne. Dlatego należy na nie uważać podczas spożywania bezy.