centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Jedzenie w pudełkach na diecie
Dieta

Jedzenie w pudełkach na diecie – czyli o czym należy pamiętać

Współcześnie catering dietetyczny nazywany również dietą pudełkową staje się coraz popularniejszy. Nie jest to chwilowy trend wywołany chęcią spróbowania czegoś nowego i atrakcyjnego. To potrzeba dbania o zdrowie ciała i dobre samopoczucie.

Wiele osób decyduje się na jedzenie w pudełkach, ponieważ chce utrzymać smukłą sylwetkę lub po prostu nie ma czasu, aby codziennie przygotowywać zdrowe i pożywne posiłki. Wówczas tego typu rozwiązanie okazuje się najbardziej komfortowym sposobem pozwalającym dostarczyć cenne składniki odżywcze do organizmu. Pełnowartościowe potrawy spożywane każdego dnia o stałych porach nie tylko dodadzą energii do działania, lecz również korzystnie wpłyną na samopoczucie.

Dieta pudełkowa – wskazówki dla rozpoczynających

Decydując się na catering dietetyczny, należy pamiętać o tym, aby  był on maksymalnie zindywidualizowany. Tylko wówczas można uzyskać najlepsze efekty. Dlatego zaleca się konsultację z dietetykiem, który nie tylko ma na uwadze preferencje smakowe, lecz również otrzymuje ściśle określone informacje dotyczące zdrowia Klienta. Wybierając dietę w pudełkach,  należy brać pod uwagę: występujące alergie pokarmowe, istniejące schorzenia (m.in.: cukrzyca, celiakia, Hashimoto i wiele innych), wagę, wzrost, wiek, aktywność fizyczną oraz prowadzony styl życia.

Zalety diety pudełkowej

  • Oszczędność czasu. Kupując gotowe posiłki, można zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu! Nie trzeba przygotowywać potraw ani sprzątać po ich przyrządzeniu, układać codziennie jadłospisu, robić zakupów w supermarkecie i stać w niekończących się kolejkach.
  • Regularne spożywanie dań. Osoby korzystające z cateringu dietetycznego dostają codziennie 4 – 5 posiłków o ustalonej porze, które mogą zjeść bez pośpiechu, delektując się apetycznym smakiem.
  • Atrakcyjne menu. Każdego dnia otrzymujesz inne posiłki. Dieta pudełkowa jest bardzo bogata w rozmaite smaki, kolorowa i wygląda niezwykle apetycznie. Dzięki temu nawet kuracja odchudzająca nie będzie męcząca ani monotonna.
  • Kalorie pod kontrolą. W przypadku każdej diety pudełkowej, specjaliści od żywienia starannie liczą ilość kalorii dostarczanych w posiłkach. Będąc pod czujnym okiem dietetyka, masz pewność, że Twoje zdrowie jest w dobrych rękach.

Dieta pudełkowa Kraków i okolice – czy można ją pogodzić z częstym podróżowaniem

Wiele osób prowadzących bardzo aktywny tryb życia zastanawia się, czy możliwe jest pełne korzystanie z cateringu dietetycznego. My jednak rozwiewamy tę wątpliwość. Obecnie systematycznie rozbudowywana sieć punktów gastronomicznych Boxkitchen znajdująca się w wielu miastach Polski, pozwala na kontynuację rozpoczętej diety pudełkowej w innym mieście. Przykładem jest nasz odział w Krakowie, który oferuje catering pudełkowy z dowozem pod wskazany adres.

Wiele osób przeprowadzających się do Krakowa z innych miast lub przyjeżdżających tu w ramach podróży służbowych ma możliwość skorzystania z jedzenia pudełkowego w Boxkitchen. Wystarczy przed zmianą miasta powiadomić nas o tym, a nasi pracownicy dowiozą posiłki do nowej lokalizacji. Reasumując, jeżeli interesuje Cię dieta pudełkowa Kraków i okolice to obszar, na którym działa catering Boxkitchen. Rozwiązanie, oprócz atrakcyjnego menu, wygody oraz oszczędności czasu,  jest prostym i szybkim sposobem na rozpoczęcie zdrowego stylu życia.