centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

zestaw kosmetyków dla mamy
Makijaż Uroda

Jaki zestaw kosmetyków dla mamy wybrać?

Zestaw kosmetyków to zawsze dobry pomysł na prezent – dla dowolnej osoby, także obu płci, i z dowolnej okazji. Kosmetyki zawsze się przydają i mają długie terminy ważności, więc nie trzeba obawiać się, że będzie to prezent nietrafiony (choć oczywiście trzeba zachować w tym zdrowy rozsądek). Szczególnie zaś dobrym wyborem taki komplet będzie dla mamy – na przykład z okazji Dnia Matki.

Najlepszy wybór – zapachy

Perfumy to zawsze elegancki i pożądany prezent, przy czym te dla mamy wcale nie muszą być najdroższe, od znanego projektanta. Powodów, dla których warto wybrać zestaw zapachowy, jest wiele. Jednym z ważniejszych jest fakt, że takie zestawy prezentują się nadzwyczaj elegancko, zwłaszcza że często są pięknie zapakowane, na przykład w specjalne pudełka. Wybierać można też wśród różnych wariantów. Najważniejszym elementem takiego zestawu są oczywiście perfumy czy woda toaletowa, ale inne kosmetyki, oczywiście o tej samej nucie zapachowej, mogą być różne, jak balsam do ciała, żel pod prysznic, dezodorant czy krem do rąk. Niektóre komplety są szczególnie rozbudowane i mają więcej produktów, inne – na przykład tylko dwa. Wielką zaletą takich zestawów jest fakt, że pozwalają cieszyć się zapachem dłużej i intensywniej, gdyż stosowanie kilku tak samo pachnących produktów jednocześnie daje znacznie bardziej wyczuwalną woń niż sama woda perfumowana czy toaletowa.

Kosmetyki do kąpieli

Doskonałe prezenty to takie, które mają na celu rozpieszczenie obdarowanej osoby, a mało jest równie przyjemnych sposobów na relaks jak odprężająca, pachnąca kąpiel. Taki zestaw kosmetyków dla mamy warto wybrać zwłaszcza wtedy, gdy ma ona do dyspozycji wannę, gdyż to kąpiel w niej, w pachnącej, gęstej pianie jest najprzyjemniejsza. Szczególnie taki prezent doceni rodzicielka, która ma dużo zajęć i często bywa zmęczona. W zestawach takich znaleźć można nie tylko płyny do kąpieli, zwykle silnie perfumowane, ale też coraz częściej olejki. Wspaniałym wyborem są też sole, które nie tylko świetnie działają, ale też pięknie wyglądają, więc ich opakowania stanowią piękną ozdobę łazienki. Prezent powinien zaś cieszyć nie tylko pod względem użyteczności, ale też pod kątem wizualnym.

Produkty do pielęgnacji

Wręczając komuś kosmetyki, lepiej nie stawiać na produkty, które mogą obdarowaną osobę urazić, jak produkty wyszczuplające czy przeciwzmarszczkowe. Wydaje się jednak, że te ostatnie dla mamy będą jak najbardziej dobrym wyborem, szczególnie gdy postawi się na preparaty dobrych marek, w eleganckich opakowaniach.