centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kolorowe skarpetki do garnituru
Moda

Jak nosić kolorowe skarpetki do garnituru?

Jeszcze kilkanaście lat temu kolorowe skarpety noszone przez dorosłych budziły zdziwienie, a połączenie ich z garniturem absolutnie nie mieściło się w głowie! Mogło to być odebrane, jako absolutny brak stylu i wyczucia, a mężczyzna odziany w garnitur i wielobarwne skarpetki wzbudziłby, co najwyżej pobłażliwy uśmiech politowania.

Moda jak zwykle okazała się przewrotna i po latach obowiązkowego noszenia stonowanych męskich skarpet, nagle ugięła się pod presją eksplozji kolorów i zaakceptowała te w fantazyjne i barwne wzory! Nawet do garnituru!

Czy kolorowe skarpety i garnitur to na pewno dobry pomysł?

Po co w ogóle pytać o to, czy coś do czegoś pasuje, zwłaszcza w dzisiejszych czasach charakteryzujących się ogromną dowolnością w zakresie dobierania strojów? W końcu mamy XXI wiek i każdy ubiera się, tak jak chce. Warto jednak pamiętać, że nadal są obszary, gdzie obowiązuje dość sztywny dress code, czyli jasno określone zasady precyzujące to, jak należy wyglądać np. w miejscu pracy, podczas ważnej uroczystości, czy na pogrzebie. W takich sytuacjach należy się oczywiście dostosować do okoliczności, lecz tam, gdzie dopuszcza się dowolność w zakresie stroju, można puścić wodze fantazji i oddać się we władanie…np. kolorowych skarpetek. Jak będą wyglądać w połączeniu z garniturem? No cóż, najlepiej to sprawdzić w praktyce – być może okaże się, że złamanie utartych schematów to strzał w dziesiątkę i świetny pomysł na odświeżenie własnego wizerunku.

Skarpetkowe szaleństwo, któremu nie oparły się nawet garnitury

Kolorowe skarpety długie, krótkie, stopki – są widoczne na małych i dużych nogach przemierzających ulice, galerie handlowe, szkoły oraz biura. Jednym słowem są po prostu wszędzie! Szturmem zdobyły nie tylko dziecięce, ale również damskie i męskie serca wdzierając się nawet do miejsc pracy! Co odważniejsi mężczyźni z powodzeniem zaczęli je nosić do nudnych garniturów, zwracając uwagę otoczenia i wyróżniając się w tłumie. Jeśli również chciałbyś spróbować odrobiny skarpetkowego szaleństwa, a nie bardzo wiesz jak się do tego zabrać – kieruj się na początek kilkoma prostymi zasadami.

Kolorowe skarpetki – jak je dobrać do garnituru?

Po pierwsze postaraj się, żeby któryś z kolorów obecnych na skarpetkach, znajdował się również na jakimś elemencie garderoby. Może to być np. koszula czy krawat, ale raczej nie sam garnitur, gdyż czasy, w których skarpetki powinny być w kolorze spodni, już minęły. Zakładając kolorowe skarpety, decydujesz się na złamanie wcześniejszych zasad, dlatego musisz zacząć myśleć inaczej niż dotychczas. Aby nie wprowadzać zbyt dużego zamętu, załóż stonowane nierzucające się w oczy buty – wtedy skarpetki wyjdą na pierwszy plan i będą rządzić! Jeśli chodzi o umieszczony na nich motyw – na początek możesz wybrać dość uniwersalny np. paski, a z czasem może odważysz się na humorystyczne, czy fantazyjne wzory. No i ostatnia porada –  wybierz lepiej skarpetki długie – ich wzór i tak na pewno przyciągnie wzrok, więc po co dodatkowo epatować otoczenie gołą łydką, która na pewno wcześniej, czy później się odsłoni, jeśli założysz krótką wersję skarpet. To tylko kilka zasad, do których oczywiście wcale nie musisz się stosować, jeśli masz inną wizję, bo kolorowe skarpetki to w końcu element garderoby dla odważnych i kreatywnych!