centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

krótka płytka paznokcia
Lifestyle Uroda

Krótka płytka paznokcia – jak ją wydłużyć?

Twoje paznokcie są bardzo krótkie? Chcesz, aby były dłuższe? Sprawdź, w jaki sposób nadać im estetyczny wygląd.

Przyczyny krótkiej płytki paznokciowej

Małe paznokcie to problem wielu kobiet. Takie paznokcie są trudne w stylizacji, ponieważ płytka paznokciowa jest niewielka. Także po zapuszczeniu mogą nie wyglądać ładnie, gdy biała część, czyli brzeg wolny płytki, staje się dłuższy niż różowa część paznokcia. Zdarza się też, że paznokcie są kruche, łamliwe, rozdwajają się.

W wielu przypadkach krótka płytka paznokcia to kwestia genetyczna, ale może być to też efekt obgryzania paznokci lub ich nadmiernego przycinania lub piłowania. Problem pogłębia się również przy nadmiernym oczyszczaniu paznokci pod płytką z użyciem ostrych narzędzi.

Jak wydłużyć krótkie paznokcie?

1. Zmiana przyzwyczajeń
Aby wydłużyć zbyt krótkie paznokcie, należy w pierwszej kolejności wyeliminować przyczynę. Gdy zatem jest to obgryzanie paznokci, wtedy konieczne jest zaprzestanie tego nawyku. Należy także zmienić sposób wykonania manicure – właściwie przycinać paznokcie i nie czyścić ich głęboko pod spodem. Wtedy z czasem płytka może zacząć się naturalnie wydłużać.

2. Specjalny manicure
Aby krótkie paznokcie mogły wyglądać ładniej, pamiętaj o właściwym manicure. Podczas niego poświęć czas na odsunięcie skórek – powiększy to optycznie paznokieć. Następnie, gdy biała część paznokcia jest dłuższa niż różowa, pomaluj całą płytkę jednolitym, kryjącym lakierem, aby zniwelować tę różnicę.

3. Tipsy
Innym sposobem na optyczne wydłużenie płytki są tipsy. Najlepiej wykonać je u manicurzystki, ale w sprzedaży znajdują się też tipsy do nałożenia w domu. Można udekorować je na różne sposoby.

4. Manicure żelowy
Płytkę paznokciową wydłuży również manicure żelowy. W porównaniu do tipsów paznokcie żelowe wyglądają bardziej naturalnie. Warto jednak pamiętać o tym, że żelowy manicure może niszczyć naturalną płytkę paznokciową. Najlepiej zostawić go więc na ważne okazje.

5. Preparaty na porost paznokci
Aby paznokcie mogły rosnąć szybciej, warto zastosować preparaty na porost. Razem z nim krótka płytka paznokcia nie tylko się wydłuży, ale także wzmocni. Do wyboru są różne kosmetyki: serum, olejki, kremy, odżywki z pędzelkami.

6. Suplementy diety
Paznokcie wzmocnią suplementy diety, które poprawiają również kondycję włosów i skóry. Zawierają cenne składniki jak krzem, keratyna, witaminy A, E, witaminy z grupy B, cynk, miedź, aminokwasy.

Zatem, aby krótka płytka paznokcia mogła wyglądać atrakcyjnie, warto wyeliminować niszczące ją przyzwyczajenia, a także pamiętać o jej odpowiednim manicure i zastosowaniu dodatkowych suplementów diety i preparatów, aby wspomóc jej wzrost.