centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kobiecy wąsik
Lifestyle Uroda

Kobiecy wąsik. Oto 5 sposobów, aby go usunąć!

Z wąsikiem nad górną wargą ma problem wiele kobiet. Jest naturalny, lecz wtedy, gdy ma ciemną barwę, może nie wyglądać estetycznie. Oto 5 sposobów, aby pozbyć się denerwującego meszku!

1. Wyrywanie pęsetą

Najprostszym sposobem, aby pozbyć się niechcianego wąsika, jest zastosowanie pęsety. Takie akcesorium ma w domu większość z nas, więc metoda ta nie wymaga ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Wyrywanie pesetą jest też skuteczne – włoski często nie odrastają przez 2-3 tygodnie.

Aby usunąć tą metodą cały kobiecy wąsik, trzeba jednak czasu. Alternatywą jest zastosowanie prostego urządzenia o nazwie Epistick, które przesuwa się po skórze, by usunąć z niej włoski.

2. Depilacja plastrami z woskiem

W sprzedaży można znaleźć gotowe do użycia plastry z woskiem, które przeznaczone są do depilacji twarzy. Wystarczy tylko umieścić je na skórze, zaczekać, a potem zerwać plaster, by pozbyć się włosków.

Depilacja tą metodą jest równie skuteczna jak depilacja pęsetą, a przy tym szybsza i wygodniejsza, zwłaszcza wtedy, gdy stosuje się gotowe plastry. W sprzedaży dostępny jest też wosk do roztapiania oraz paski do depilacji – wtedy zabieg zajmuje nieco więcej czasu.

3. Depilacja pastą cukrową

Aby zlikwidować kobiecy wąsik z twarzy, można zastosować pastę cukrową. Taki produkt da się przygotować samemu, ale również można kupić go jako gotowy.

Według wielu kobiet depilacja pastą cukrową jest mniej bolesna niż woskiem, a także nie wywołuje podrażnień skóry. Efektywność w porównaniu do wosku jest w tym przypadku taka sama – skóra będzie gładka przez około 2-3 tygodnie.

4. Kremy do chemicznej depilacji

Depilacja chemiczna polega na aplikacji na skórę kosmetyku, który powoduje rozpuszczenie włosków. Wystarczy tylko nałożyć produkt na wąsik, zaczekać parę minut, a potem zmyć go, aby skóra była gładka.

Głównym minusem takiej metody jest szybkie odrastanie włosków, ponieważ podczas zabiegu dochodzi do zniszczenia części włoska jak przy goleniu. Właśnie dlatego trzeba powtarzać go co parę dni.

5. Depilacja laserowa

Najskuteczniejszą metodą na kobiecy wąsik jest depilacja laserowa. To wprawdzie metoda wymagająca nieco większych nakładów finansowych, jednak daje trwałe rezultaty.

Laser niszczy włoski razem z mieszkami, z których wyrastają, dlatego można wtedy całkowicie pozbyć się kłopotliwego meszku. Zabieg nie powoduje również pojawienia się podrażnień oraz poważnych skutków ubocznych. Dla uzyskania najlepszych efektów konieczne jest kilkukrotne powtórzenie procedury, aby usunąć zdecydowaną większość niechcianych włosków.