centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jaka sukienka do jakiej figury
Moda Uroda

Jaka sukienka, do jakiej figury jest odpowiednia?

Wybór odpowiedniego fasonu sukienki do figury jest niesamowicie ważne. Aby jednak tego dokonać, należy wiedzieć jaki kształt sylwetki mamy, a wszystko po to, aby móc odpowiednio podkreślić wszystkie swoje walory. Zatem jaka sukienka do jakiej figury jest odpowiednia?

Figura klepsydry

Często można usłyszeć, że klepsydra jest idealnym typem kobiecej figury. Jej głównymi cechami jest wcięcie w talii, biust oraz biodra. Co ważne, figura klepsydry jest możliwa zarówno w mniejszych jak i w tych większych rozmiarach. Głównym elementem charakterystycznym klepsydry jest proporcjonalna szerokość ramion do bioder oraz widoczne wcięcie w miejscu talii. I to właśnie te trzy elementy są tym, co warto podkreślać. Dobrze sprawdzą się rozkloszowane spódnice oraz sukienki kopertowe, czyli takie, które podkreślają talię. Warto również zastosować dekolt w literkę V. 

Figura gruszki

Gruszkę charakteryzują biodra, które są szersze niż ramiona. Z tego powodu cały ciężar sylwetki jest przesunięty w jej dolne partie. Z tego właśnie powodu głównym zadaniem jest odciążenie jej poprzez odpowiednio dobraną górną część stroju. Sprawdzą się sukienki, w których dużo dzieje się właśnie u góry i to tam będzie skupiał się wzrok. Dobrze sprawdzą się wszelkie hiszpańskie opadające ramiona, dekolty w kształcie łódki. Polecane są również wszelkie sukienki w literkę A z dość luźnym dołem. Warto podkreślać wąską talię. 

Figura jabłka

Jabłko to przede wszystkim brak wcięcia w okolicy talii. Często taką figurę mają osoby o okrągłych brzuszkach i sporym biuście. Dlatego warto nie stawiać na sukienki oversize, które jedynie mogą dodać więcej kilogramów. To sukienki dopasowane są w stanie o wiele lepiej wyszczuplić sylwetkę i podkreślić walory. Jabłka zazwyczaj mają bardzo zgrabne nogi, więc warto postawić na to, aby je wyeksponować. Dobrze sprawdzą się wszelkie formy, które sprawią wrażenie wcięcia w talii. Fantastycznym rozwiązaniem będą sukienki z odcięciem pod biustem, co sprawi, że podkreślona zostanie najwęższa część sylwetki. Innym sposobem jest również łączenie ciemnego dołu z jasną górą sukienki. 

Figura prostokąta

Jest to figura określana jako chłopięca bez widocznego wcięcia w talii, najczęściej dość szczupła. Warto więc postawić na sukienki, które dzielą sylwetkę na dwie części. Dobrym rozwiązaniem będą również te sukienki, które są odcinane w talii, mają drapania oraz marszczenia. Innym rozwiązaniem są ozdoby na wysokości biustu oraz bioder. Sprawdzą się także sukienki kopertowe.