centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

naturalne paznokcie
Uroda

Jak dbać o paznokcie, aby wyglądały naturalnie i pięknie?

Zadbane dłonie i paznokcie to wizytówka każdego człowieka. Paznokcie bardzo często są kruche i łamliwe. Jak sprawić, żeby były zdrowsze i wyglądały pięknie? Czy można zrobić taki manicure, aby paznokcie wyglądały naturalnie?

Naturalne paznokcie – najnowsze trendy w manicure

Coraz więcej pań decyduje się na manicure, który jest delikatny i wygląda naturalnie. W ostatnim sezonie salony kosmetyczne oferują baby boomer. Jest to stylizacja, która świetnie sprawdza się u pań, które preferują naturalność. Baby boomer charakteryzuje się tym, że paznokcie pomalowane są w stylu ombre. Oznacza to, że do manicure używa się dwóch lakierów w kolorze białym i jasno różowym. Odpowiednie połączenie i zrobienie przejścia sprawia, że dłonie wyglądają bardzo dziewczęco, a przy tym bardzo naturalnie.

Obok baby boomer również french manicure jest chętnie wybierany. Od lat gości na salonach i pewnie nigdy z nich nie zejdzie. Francuski manicure charakteryzuje się tym, że końcówki paznokci pomalowane są na biało, a reszta płytki pokryta jest delikatnym różem lub ecru. Całość prezentuje się niezwykle elegancko i świetnie sprawdza się jako manicure wizytowy i codzienny.

Jak dbać o paznokcie, aby pięknie wyglądały?

Naturalne paznokcie jeśli są zadbane, to nie potrzebują malowania. Jednak, aby paznokcie wyglądały pięknie i były mocne, trzeba o nie prawidłowo dbać. Przede wszystkim codziennie powinno się używać kremu do rąk. Powinien być on wcierany w dłonie po każdym myciu rąk. A jeśli nie ma takiej możliwości, to przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Do sprzątania powinno używać się rękawic ochronnych, aby uniknąć kontaktu z chemikaliami i detergentami wysuszającymi dłonie.

Regularny peeling sprawi, że dłonie będą wyglądały naturalnie i delikatnie. Dodatkowo zostanie usunięty martwy naskórek, który szpeci dłonie. Do piłowania paznokci powinien używany być pilniczek papierowy. Metalowe niszczą płytkę paznokcia i ją osłabiają. Warto co jakiś czas zastosować odżywkę i olejek, który zmiękcza skórki. Bardzo dobrze działają także różnego rodzaju odżywki, które dostępne są w postaci lakierów, żeli, maseczek czy kremów.

Czego unikać, aby zachować zdrowy wygląd paznokci?

Dbanie o dłonie i paznokcie to jedno, ale drugą rzeczą jest także unikanie pewnych czynności, które niszczą płytkę paznokcia. Przede wszystkim należy unikać uderzania paznokciami o klawiaturę. Każdy w dzisiejszych czasach bardzo dużo czasu spędza przy komputerze. Pisanie na klawiaturze paznokciami może doprowadzić od ich rozdwojenia lub połamania.

Bardzo wiele pań używa polerki do paznokci. Jest to świetne urządzenie, które nadaje połysk, ale równocześnie mocno osłabia paznokcie. Warto także robić manicure w profesjonalnym studio kosmetycznym. W takim salonie używane są lakiery i odżywki, które wzmacniają płytkę paznokcia, nie niszczą jej i zapewniają odpowiednią ochronę. Samodzielne wykonanie manicure w domu jest oczywiście tańszym rozwiązaniem, ale w perspektywie czasu może doprowadzić do znacznego osłabienia paznokci. Należy także unikać zmywaczy do lakieru, które zawierają aceton i inne szkodliwe substancje.