centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

bluzki na lato
Moda Uroda

Bluzki na lato, czyli jak ubierać się, kiedy żar leje się z nieba?

Jak ubierać się do pracy, kiedy w biurze klimatyzacja nie działa, a szef wymaga elegancji? Jakie bluzki na lato kupić, by nie wyglądać wyzywająco, ale profesjonalnie?

Jak przetrwać lato w biurze?

Temat jak ubrać się do pracy, czyli tak zwany dress code, od dawna spędza wielu ludziom sen z powiek. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają z tym problem. Nawet jeżeli znają zasady w teorii, to nie do końca chcą je stosować, kiedy dni są naprawdę upalne. Czasami można nawet mieć przypuszczenie, że zastosowanie się do zasad dress code może być realnie szkodliwe dla zdrowia. Jeżeli na przykład zasady w pracy wymagają długiego rękawa, zasłoniętych nóg i obuwia zakrywającego stopy, to niektóre osoby mogą źle się poczuć od gorąca. W takiej sytuacji dobrym pomysłem jest rozmowa z szefem, aby na jakiś czas złagodzić wymagania co do ubioru. Z pewnością zostanie to pozytywnie odebrane przez wszystkich pracowników.

Zakupy na lato

Zakup bluzek na lato do biura to wybór, przed jakim staje każdy pracownik przed sezonem letnim. Najlepiej wybrać jak najbardziej eleganckie bluzki, ponieważ dzięki temu można zachować dobry wizerunek. Trzeba pamiętać o tym, że w pracy wiele osób zwraca uwagę na wizerunek pracownika. Są to nie tylko bezpośredni współpracownicy, ale także klienci. Nie wolno zatem pozwolić sobie na żadne wpadki w tej dziedzinie. Należy zorientować się co do dress code’u w sezonie letnim. Na szczęście w wielu firmach czymś normalnym jest działająca klimatyzacja. Wtedy można ubierać się tak samo jak jesienią, wiosną czy zimą. Trzeba tylko pomyśleć o innych ubraniach na czas dojazdu. W komunikacji miejskiej może być przecież gorąco.

W pracy i w życiu prywatnym

W życiu prywatnym każdy oczywiście może ubierać się tak, jak ma na to ochotę. Dlatego też bluzki na sezon letni należy dobierać do siebie i do swoich upodobań. Niektórzy wybiorą bluzki białe, a inni kolorowe. Niektórzy wybiorą bardziej eleganckie ubrania, a inny nie bardziej sportowe. W życiu prywatnym i na prywatnych spotkaniach można poczuć się bardzo swobodnie i nie trzeba przestrzegać ściśle dress code’u. Ludzie zaopatrują się zazwyczaj w ubrania na lato przed sezonem. Warto jednak przez cały rok śledzić różnego rodzaju promocje i rabaty. W ten sposób można nabyć letnie ubrania w bardzo korzystnych cenach. Można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na całych zakupach na sezon letni. Warto ubierać się tak, aby nie gorszyć innych swoim wizerunkiem. Jest wiele kontrowersji na temat tego, co można pokazywać, a co lepiej ukryć w przestrzeni publicznej.