centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

ziemista cera
Lifestyle Uroda

Szara, ziemista cera – jak poprawić jej kondycję?

Cera określana jako ziemista jest szarawa, matowa, pozbawiona blasku. Taki wygląd może mieć wiele przyczyn. Co powoduje ziemistość cery? W jaki sposób można rozwiązać ten problem?

Cera ziemista – czyli jaka?

Ziemisty kolor jest szarawy, brązowawy, zgaszony. Cera, która opisywana jest właśnie jako ziemista, jest matowa, często lekko sinawa, wygląda na przemęczoną i niezdrową.

Taka dolegliwość często dotyka kobiety z suchą cerą, dlatego ziemistości może wtedy towarzyszyć łuszczenie się naskórka. Zdarza się jednak, że może być ona również tłusta, zanieczyszczona.

Przyczyny ziemistej cery

Jak powstaje ziemista cera? Do zmiany jej wyglądu mogą przyczynić się:
– brak pielęgnacji cery,
– nieprawidłowo dobrane kosmetyki,
– zbyt rzadkie peelingi,
– odwodnienie cery,
– zanieczyszczenie cery,
– niewystarczająca ilość pitej wody,
– brak wysypiania się,
– palenie papierosów,
– alkohol,
– stres.

Gdy zauważasz, że Twoja cera jest ziemista, w takim przypadku warto dowiedzieć się, jak można poprawić jej kondycję. Wtedy będzie mogła wyglądać dobrze nawet bez stosowania kosmetyków kolorowych!

Jak poprawić wygląd ziemistej skóry?

Szarości cery można się pozbyć. Przede wszystkim ważna jest odpowiednia pielęgnacja, ale również dużo może dać zmiana trybu życia na zdrowszy. Oto najważniejsze porady dla posiadaczek ziemistej cery.

Regularnie złuszczaj skórę
Systematyczny peeling pozwala na usunięcie z cery nagromadzonych na niej zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry, odsłaniając jej naturalny blask. Po takim zabiegu skóra jest gładsza, jaśniejsza, lepiej chłonie kosmetyki. Peeling powinno się wykonywać raz na tydzień. Właścicielki cery suchej powinny wybierać delikatne peelingi enzymatyczne.

Oczyszczaj skórę rano i wieczorem
Każdego dnia należy dwa razy oczyszczać skórę – rano i wieczorem. Najlepiej używać do tego celu delikatnych kosmetyków, które nie zawierają drażniących detergentów. Mogą być to płyny micelarne, mleczka czy pianki.

Nawilżaj skórę
W pielęgnacji ziemistej cery bardzo ważne jest systematyczne nawilżanie. Warto zastosować wtedy kremy na dzień i na noc o formule intensywnie nawilżającej, regenerującej skórę. Nakładaj kremy każdego dnia rano i wieczorem, przed pójściem spać.

Stosuj dodatkowe etapy pielęgnacji skóry
Dwa lub trzy razy w tygodniu warto zastosować serum. Najlepiej wybrać wtedy kosmetyk o działaniu rozświetlającym, który dedykowany jest do cery zszarzałej. Dodatkowo jeden albo dwa razy na tydzień warto zrobić sobie maseczkę – oczyszczającą albo nawilżającą. Może być to maseczka w kremie albo ostatni hit, czyli maseczka w płachcie.