centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kosmetyki profesjonalne
Makijaż Uroda

Czy warto stosować kosmetyki profesjonalne?

Obecnie kosmetyki profesjonalne, czy to do twarzy, czy włosów, nie są już dostępne tylko dla profesjonalistów – przynajmniej w większości. Nie trzeba też udawać się po nie do salonów, w jakich są stosowane i sprzedawane, gdyż rozwój sprzedaży internetowej powoduje, że można zaopatrywać się w nie bez wychodzenia z domu, w dodatku mając duży wybór i pewność niższych cen. Ale czy w ogóle warto je wybierać?

W domu czy w salonie?

Profesjonalne kosmetyki to takie, które są używane w salonach kosmetycznych, studiach urody, salonach SPA&Wellness, a nawet w gabinetach medycyny estetycznej. Mogą to być bardzo różne produkty – do włosów, na przykład rekonstruktory czy silnie odżywcze ampułki (ale też produkty do stylizacji), do twarzy, na przykład peelingi chemiczne, do ciała, jak kosmetyki wyszczuplające przeznaczone do bodywrappingu, maski do rąk czy złuszczające produkty do stóp.
W salonach i podobnych miejscach takie kosmetyki wykorzystywane są do przeprowadzania zaawansowanych i często złożonych zabiegów – zwykle dany produkt jest tylko jednym z wielu zastosowanych i jest to jeden z głównych powodów, dla których kosmetyki profesjonalne stosowane w salonach mogą dawać lepsze efekty niż w domu. Trudno jednak nie zauważyć też ważnej korzyści, jaką jest relaks. Większość takich zabiegów pozwala mocno się zrelaksować, nawet gdy nie są stricte do tego przeznaczone. Wizyta w salonie fryzjerskim czy kosmetycznym sama w sobie poprawia samopoczucie, daje poczucie dbania o siebie, a przy tym pięknie urządzone miejsca, często z relaksującą muzyką i aromatami, mocno wpływają na odprężenie. A w domu? Czasem zabiegi są wykonywane w pośpiechu, z domownikami dobijającymi się do łazienki. Oczywiście jednak nie zawsze relaks, a efekty są najważniejsze.

Czy warto w nie inwestować?

Kosmetyki do użytku profesjonalnego często są produkowane przez te same firmy, które produkują preparaty ogólnodostępne i dotyczy to też polskich marek – często nawet nie wie się, że mają one taką ofertę. Profesjonalne produkty zaś różnią się od zwykłych bardziej zaawansowanym działaniem. Można mieć pewność, że są wysokiej jakości – wszak dedykowane są do renomowanych salonów i wybierane przez profesjonalistów, którzy doskonale się na tym znają. Można zatem mieć gwarancję, że na przykład produkty do włosów zadziałają znacznie skuteczniej niż stosowane do tej pory, zwykłe, drogeryjne produkty.
Jednocześnie jednak czasem oznacza to konieczność zachowania ostrożności, a nawet ryzyka. Tak jest na przykład w przypadku kwasów złuszczających, które należy stosować ostrożnie, ściśle według wskazań producenta, a czasem w ogóle bezpieczniej jest powierzyć wykonanie takiego zabiegu profesjonaliście, by sobie nie zaszkodzić.