centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

gdańsk
Lifestyle

Zaplanuj wizytę w Gdańsku

Gdańsk to przepiękne miasto położone nad Morzem Bałtyckim. Co roku przyciąga tysiące turystów z całego świata, zachwycając piękną Starówką, rozległą zielenią i falami rozbijającymi się o brzeg. Oprócz wizyt na plaży stolica województwa pomorskiego oferuje liczne zabytki i obiekty historyczne. Cały dzień zwiedzania idealnie zwieńczy nastrojowa restauracja. Co warto zobaczyć i gdzie opłaca się iść w Gdańsku?

Dom Uphagena

Mieszczące się tam Muzeum Wnętrz Mieszczańskich jest zachowane w niezmienionym stanie od kilku wieków. Oczywiście zabytki zostały odnowione, aby nadal cieszyły oko i przypominały przeszłe czasy w pełnej krasie. Piękne malowidła na boazeriach są jednymi z najcenniejszych elementów, które przetrwały z dawnego wystroju. W środy ogłoszono wstęp wolny.

Fontanna Neptuna

Kto nie ma zdjęcia pod Fontanną Neptuna, ten nigdy tak naprawdę nie był w Gdańsku. Posąg stoi w reprezentacyjnej części miasta- na Długim Targu, przed Dworem Artusa. Jego budowę ukończono w 1633 roku. Waży około 650 kilogramów.

Ratusz

Najstarsze elementy tego najbardziej charakterystycznego budynku w Gdańsku pochodzą z XIV wieku. Ta gotycko-renesansowa budowla była rozbudowywana wiele razy. Niewiele osób zagląda jednak do środka Ratusza, co sprawia, że jest on bardzo niedoceniany. W jego wnętrzu można ujrzeć Wielką Salę Rady i bogate wzornictwo, przywodzące na myśl Pałac Dożów w Wenecji. Galeria na wieży stanowi doskonały punkt widokowy na całe miasto.

Filharmonia Gdańska

Jeśli chodzi o budynek, jakim jest filharmonia, Gdańsk ma się czym pochwalić. Neogotyckie dekoracje zachwycają wszystkich odwiedzających, a czerwona cegła nadaje niezwykłej elegancji. Sala koncertowa może pomieścić około 1200 osób. Filharmonia Bałtycka jest miejscem, do którego warto wybrać się na pasjonujący koncert.

Gdzie iść po całym dniu zwiedzania?

Oglądanie zabytków i dowiadywanie się nowych rzeczy z muzeów może wymęczyć człowieka. Nic nie pozwala tak odzyskać sił, jak pożywny posiłek w miłym otoczeniu. Jednym z miejsc, w których można odpocząć i dobrze zjeść, jest Filharmonia Gdańsk. To restauracja Gdańsk centrum, która swoją elegancją i niezwykłym wystrojem zachwyci niejednego odwiedzającego.

Gdańsk jest z pewnością przepięknym i interesującym miastem. Oferuje nie tylko piaszczyste plaże, ale też ciekawe zabytki, muzea i punkty widokowe. Ma ponad tysiąc lat tradycji i mnóstwo atrakcji. Po pracowitym dniu pełnym odwiedzania miejsc wartych zobaczenia, nastrojowa restauracja sprawi, że odpoczniemy i zaznamy cudownego relaksu.