centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Porządki wiosenne
Lifestyle

Porządki wiosenne – od czego zacząć?

Dłuższe dni i piękna pogoda to czynniki, które skutecznie motywują nas do tego, aby zająć się rzeczami, które podczas zimy odkładaliśmy na bok. Sprzątanie, wymienianie, porządkowanie… Nieważne, jak długo z tym zwlekaliśmy, nie można ukryć, że wiosna to wspaniała pora, aby w końcu się z nimi uporać. Dowiedz się, od czego zacząć, aby nasze porządki przebiegły szybko i sprawnie!

Dlaczego wiosna to dobra pora na sprzątanie?

Dla wielu osób nie ma lepszej pory od wiosny na gruntowne porządki. To między innymi z tego powodu wiosenne sprzątanie jest zwrotem, który tak żywo zapadł nam w pamięć. Możemy zastanawiać się, dlaczego tak się dzieje? Co sprawia, że wiosną mamy więcej energii na to, aby zabrać się za czynności, które do tej pory tak skutecznie odwlekaliśmy? Duże znaczenie posiada zmiana energii, która następuje wraz z wiosną. Wtedy wszystko budzi się do życia, rozkwitają kwiaty i rośliny – kiedy to widzimy, sami również odczuwamy motywację do tego, aby zmienić coś w naszym życiu. Co więcej, początek wiosny to nie tylko początek nowej pory roku, ale także nowego rozdziału, który każdy z nas może wykorzystać, by spróbować czegoś innego. Pożegnanie się ze starymi rzeczami, a także posprzątanie mieszkania to sposób na to, by zrobić tam miejsce na nową, pozytywniejszą energię!

Wypranie pościeli

Nadejście wiosny często wiąże się również ze zmianą wystroju. Możemy to zauważyć między innymi w przypadku pościeli – rezygnujemy z ciemnych, ponurych poszew i zamiast tego stawiamy na jasne, kolorowe wzory. Poza wymianą powinniśmy zadbać też o to, aby nasza pościel była czysta i świeża. Wypranie jej to czynność, która dla każdego z nas powinna stać się nawykiem. W czystej pościeli będzie nam się o wiele lepiej spało, a do tego zyska na tym nasza higiena snu.

Wyczyszczenie materaca

Nie zapominajmy, aby odświeżyć najważniejszy element w naszej sypialni. Materac też możemy swobodnie wyczyścić. Zrobimy to, w pierwszej kolejności ściągając z niego pokrowiec, który następnie wrzucimy do prania. Następnie należy go odkurzyć, aby pożegnać się z zanieczyszczeniami czy roztoczami. Kolejnym krokiem będzie odwrócenie go na drugą stronę – jest to działanie, które powinniśmy wykonywać co pół roku. Dzięki temu nasz materac nie będzie się odkształcał, a my będziemy mogli cieszyć się idealną powierzchnią snu. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz materac zapewni nam zdrowy sen, zainwestujmy w antyalergiczny model, który nie gromadzi w sobie wilgoci czy brudu, tym samym nie wywołując żadnych reakcji alergicznych.

Odkurzenie pomieszczenia

Całe nasze pomieszczenie zasługuje na porządne odkurzenie. Pozbądźmy się kurzu czy brudu, który mógł tam nagromadzić się podczas zimy. Odkurzanie będzie kluczowe dla alergików, którzy są uczuleni na kurz i roztocza – poprzez tę czynność zmniejszamy ich ilość w naszej sypialni. Oprócz tego możemy pozbyć się rzeczy, których nie używamy, a które niepotrzebnie zbierają kurz. W ten sposób zapewnimy sobie więcej przestrzeni.

Nie ma wątpliwości, że warto się zmotywować, aby wraz z nadejściem wiosny zabrać się za sprzątanie. Mimo że teraz może nam się wydawać, że nie mamy energii, to pomyślmy o tym, jak wspaniale poczujemy się w czystym, harmonijnym domu. Takie otoczenie umożliwi nam skutecznie zrelaksowanie się i spowoduje, że w pełni odczujemy powiew świeżości, który zapewnia początek wiosny.
 
 Artykuł sponsorowany.