centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

kolorowe skarpetki stylizacje
Moda Uroda

Kolorowe skarpetki – hit czy kit?

Skarpetki, wcale nie muszą kojarzyć się z nudną, najbardziej stonowaną i zapobiegawcza częścią garderoby. Od kilku sezonów, na rynku ogromnie popularne stały się kolorowe skarpetki, noszone nie tylko przez dzieci, ale i młodzież, kobiety, a także mężczyzn. To doskonałe przełamanie klasycznego stroju, lub ciekawy dodatek

Kolorowe skarpetki stylizacje – w jakich sprawdzą się najlepiej?

Garnitur/strój biznesowy

Jeszcze jakiś czas temu kolorowe, zdobione skarpetki w połączeniu ze strojem biznesowym budziły niemałe kontrowersje. Obecnie jest to bardzo ciekawe i cenione urozmaicenie klasycznego zestawu. Noszone są do butów eleganckich, nie tylko w branży biznesowej. Takowe urozmaicenie weszło na dobre także w stylizacjach studniówkowych czy nawet ślubnych. Panowie starannie dobierają kolor, oraz nadruk aby spójnie współgrał z muchą, krawatem czy nawet sukienką partnerki.

Strój codzienny

Kolorowe skarpety świetnie sprawdzą się przede wszystkim w codziennych stylizacjach. Równie często noszą je panie jak i panowie. To ciekawy dodatek do luźnego, sportowego stroju, dobrze wyglądają wówczas z białymi adidasami. Nieco odważniejsi łączą je także z równie szalonymi, kolorowymi butami. W tym przypadku należy zachować odpowiedni umiar i wyczucie smaku, jednak i to połączenie niezwykle często okazuje się być strzałem w dziesiątkę.

To także doskonałe rozwiązanie na czas jesienno – zimowy. Ogromnym plusem jest sam fakt, iż kolorowe skarpetki z reguły są dość długie a czasem i ocieplane – dzięki czemu ochronią nasze stopy przed wymarznięciem. Są one także doskonałym przełamaniem, często ponurych, ciemnych stylizacji zimowych. Mogą one pozostać ukryte w butach, a także zostać nałożone bezpośrednio na spodnie – co jeszcze bardziej podkręci całą stylizację. To rozwiązanie może być jednak dość kontrowersyjne, dlatego też należy dokładnie je przemyśleć i dopasować do panującej sytuacji.

Kolorowe skarpety jako pomysł na prezent

Jak widać, to doskonała alternatywa zarówno na co dzień jak i na specjalne okazje. Kolorowe skarpety świetnie sprawdza się także jako prezent dla bliskiej osoby. Klasyczne czarne skarpety to z pewnością zmora wielu panów, co roku obdarowywanych przez rodzinę właśnie takim upominkiem. Jednak, kiedy w grę wchodzi coś innowacyjnego, nowego i zabawnego – może to być naprawdę dobry pomysł! Często pakowane są one w specjalne boxy prezentowe, dzięki czemu prezentują się naprawdę okazale. Od jakiegoś czasu, w sklepach można spotkać także takie skarpetki w połączeniu z innymi częściami garderoby – chociażby muchą czy krawatem. To połączenie doda elegancji całemu upominkowi, a jednocześnie nadal będzie on zabawny i nowoczesny.