centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jasne sukienki
Moda Uroda

Jasne sukienki czyli garderoba a typ kolorystyczny

Lato to idealna pora roku, aby odsłonić nieco ciała. Jasne sukienki doskonale sprawdzają się w roli ubioru, kiedy z nieba leje się żar. Warto wiedzieć o tym, że w słoneczne dni w ciemnych ubraniach człowiek mocniej odczuwa wysoką temperaturę. Warto zatem zakupić jasne ubrania.

Pory roku a ubrania

Garderoba na lato zdecydowanie różni się od garderoby na zimę. Wszyscy zdają sobie z tego sprawę. W niektórych krajach lato trwa przez cały rok i społeczeństwo w ogóle nie ma potrzeby posiadania ubrań na niskie temperatury. Można oczywiście zazdrościć życia w takiej strefie klimatycznej. Można jednak również przyzwyczaić się do temperatur w Polsce i do zmiennej pogody. Różnorodność jest naprawdę interesująca. Cztery pory roku to cecha charakterystyczna dla Polski. Na wiosnę wszystko budzi się do życia, latem można cieszyć się słońcem, jesienią można podziwiać liście w różnych kolorach, a zimą iść na sanki, ponieważ pada śnieg.

Analiza kolorystyczna

Sam wybór koloru sukienki to jeszcze nie wszystko. Trzeba jeszcze wybrać krój odpowiedni dla figury i odcień koloru. Jeśli chodzi o sukienki jasne, to również trzeba dopasować odcień do kolor skóry, a nawet do sylwetki. Inne odcienie pasują przecież kobietom o jasnych włosach i jasnej cerze, a inne brunetkom, posiadaczkom nieco ciemniejszej skóry. Zdecydowanie warto wybrać się na analizę kolorystyczną przed dużymi zakupami odzieżowymi. Pomoże to uniknąć wielu pomyłek przy wyborze kolorów swojej garderoby. Oczywiście każda kobieta może ubierać się w to, co najbardziej jej się podoba. Warto jednak przynajmniej dowiedzieć się co nieco o typach kolorystycznych. W oparciu o te analizę można również dokonać zakupów ze stylistką w galerii handlowej. Takie zakupy mogą być fantastyczną przygodą, a przy okazji niesamowitą lekcją.

Długość, fason i kolor sukienki

Kiedy kobieta kupuje dla siebie sukienkę, bardzo ważną rolę odgrywa oczywiście jej fason, kolor i długość. Niektóre panie wolą sukienki krótkie, zazwyczaj są to kobiety, które nie mają żadnych kompleksów związanych ze swoimi nogami. Niektóre panie wolą kroje bardziej oversize, a inne kobiety wolą sukienki obcisłe, podkreślające figurę. Wiele zależy od indywidualnych preferencji. Warto wybrać się na zakupy z zaufaną osobą na przykład z przyjaciółką, która ma dobry gust. Taka osoba obok pomoże dostrzec mankamenty i zalety każdego stroju. Dzięki temu będzie można dokonać lepszego wyboru. Czasami bowiem samodzielnie nie widzi się wszystkiego. Dopiero pomocna dłoń i rady drugiej osoby pozwalają na to, żeby dostrzec więcej.