centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jak się ubrać na studniówkę
Moda Uroda

Jak ubrać się na studniówkę?

Studniówka to niezwykle ważne wydarzenie w życiu młodych ludzi. Kiedyś mawiało się, że jest to pierwszy w życiu bal, ale dziś nierzadko jest też ostatnim, gdyż bale nie są często organizowanymi wydarzeniami. Rzecz jasna, dla dziewczyn, które czeka takie wydarzenie, szczególnie ważny jest wybór kreacji, gdyż pragną one olśnić w ten wieczór swoje otoczenie. Jaką sukienkę wybrać?

W modzie stonowane kreacje

Jako że studniówka jest balem, jeszcze kilkanaście lat temu nie brakowało na niej iście balowych kreacji – szerokich i długich, w których dziewczyny wyglądały jak księżniczki. Obecnie jednak mocno się to zmieniło. Oczywiście nadal spotkać można imponujące, długie sukienki, zwłaszcza że kreacje maxi są teraz w modzie, jednak zwykle są to wąskie, dopasowane fasony. Wiele osób nad tym ubolewa, ponieważ nie da się ukryć, że szerokie suknie wyglądają bardzo efektownie, niemniej dziewczęta starają się podporządkować modzie, by nie wyglądać na swej studniówce śmiesznie.
Wśród zwolenniczek stonowanych kreacji nie brakuje też dziewcząt praktycznych, które wybierają na bal maturalny taką sukienkę, jaką później śmiało można nosić przy innych okazjach. Nie jest to złe rozwiązanie, gdyż zasady savoir vivre’u mówią, że kiedy nie wiadomo, jak się ubrać, lepiej jest postawić na skromniejszy niż wystawny strój.

Gdzie kupić suknię?

Dziewczyny zastanawiające się, jak się ubrać na studniówkę, chcą nie tylko zapewnić sobie piękny wygląd i dopasować strój do obowiązujących trendów. Bardzo mocno zależy im też na tym, by nikt inny nie miał takiej samej kreacji. Trudno się temu dziwić, jest to problem wielu kobiet, nawet dorosłych, nastolatkom zaś szczególnie zależy na wyglądzie, zwłaszcza w tym ważnym momencie. Jak można to sobie zapewnić? Na pewno lepiej będzie unikać kupowania sukienki w najpopularniejszych sklepach, czyli po prostu sieciówkach. Nierozsądnie będzie też stawiać na najpopularniejsze modele, gdyż tak z pewnością zrobi większość dziewczyn. Dobrym wyborem będzie poszukanie mniej obleganych sklepów, mających krótkie kolekcje, a najłatwiej można to zrobić oczywiście w sieci. Inną opcją jest przerobienie kupionej sukienki, co często ma na celu jej idealne dopasowanie, ale może też skutkować lekką zmianą jej wyglądu. Można ją na przykład skrócić, zmniejszyć czy powiększyć dekolt, dodać jakieś ozdoby czy pozbawić ją pewnych detali.

Najpewniejszym sposobem na zapewnienie sobie unikatowej, a przy tym idealnie dopasowanej kreacji jest jednak bez wątpienia jej uszycie na zamówienie, na co decydują się nadal szczególnie wymagające osoby.