centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jak szybko wysuszyć paznokcie
Makijaż Uroda

Jak szybko wysuszyć paznokcie?

Malowanie paznokci to dla wielu kobiet obowiązkowy element dbania o wygląd, ale trzeba przyznać, że nie jest to najwdzięczniejsze zajęcie pod słońcem. Problemem jest nie tylko konieczność zachowania idealnej precyzji w celu równomiernego rozprowadzenia lakieru i uniknięcia pomalowania skórek. Jeszcze bardziej uciążliwe jest oczekiwanie na wyschnięcie lakieru. Wiele osób przekonało się już przy tym, że wyschnięcie lakieru wcale nie jest tożsame z jego stwardnieniem, co oznacza, że na odpowiedni efekt nie wystarczy poczekać na przykład 10 minut, wbrew temu, co obiecują producenci. Lakier może twardnieć nawet 45 minut, a jeśli przez ten czas dotknie się paznokci, można zupełnie zniszczyć manicure lub przynajmniej zostawić na nim niechciane ślady. Jak szybko wysuszyć paznokcie, by tego uniknąć, a jednocześnie nie musieć siedzieć tak długo w bezruchu?

Dobre i świeże lakiery

Jeśli chce się niedługo po pomalowaniu paznokci być gotową do wyjścia czy do podjęcia jakichś działań, warto wybierać dobrej jakości lakiery, a także sięgać tylko po świeże produkty. Starsze lakiery, które zaczynają już gęstnieć, są nie tylko kłopotliwe w nakładaniu, ale też schną znacznie dłużej, co wynika między innymi z tego, że nakłada się je mimowolnie grubą warstwą. Oczywiście trzeba przy tym brać poprawkę na obietnice producentów, że lakier wysycha w kilka minut. Nawet bowiem jeśli powłoka nie jest już wilgotna, może być podatna na zniszczenia, gdyż nie zdążyła stwardnieć – o czym jest napisane wyżej.

Dmuchanie na paznokcie – czy to dobre rozwiązanie?

Najpopularniejszym sposobem na przyspieszanie wysychania paznokci jest oczywiście dmuchanie na nie. Okazuje się jednak, że wcale nie jest to dobre rozwiązanie. Dlaczego? W wydychanym powietrzu znajduje się para wodna, a jej cząsteczki osiadają na paznokciach. Skutkuje to nie tylko wydłużaniem czasu schnięcia paznokci, co obniżaniem trwałości powłoki. Na skutek dmuchania na pomalowanie paznokcie więc lakier może szybciej odpryskiwać.
Znacznie lepiej będzie więc machać dłońmi lub suszyć paznokcie suszarką, ale w tym drugim przypadku rozsądniej będzie użyć chłodnego, a nie gorącego powietrza – to drugie daje efekt odwrotny do zamierzonego, lekko rozpuszczając lakier.

Ciekawy trik – zimna woda

Znakomitym sposobem na przyspieszenie twardnienia lakieru na paznokciach jest włożenie na krótki czas palców do miseczki z bardzo zimną wodą. Pod wpływem zimna lakier szybciej twardnieje.
Alternatywą dla tego triku jest stosowanie wysuszaczy z drogerii, mających zwykle postać sprayów.