centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

garsonki wizytowe
Moda Uroda

Garsonki wizytowe i na każdą okazję

Z pewnością dla każdej pani odpowiedni strój na różne okazje to priorytet, bowiem szczególne uroczystości wymagają założenia na siebie eleganckiej kreacji, która nie tylko podkreśli urodę kobiety, ale również będzie dobrze się prezentować.
Do takich strojów można zaliczyć garsonkę, czyli zestaw składający się z żakietu oraz wąskiej spódniczki, wizytowych spodni lub dopasowanej do sylwetki sukienki.

Garsonka czy kostium?

Wiele osób sądzi, że kostium i garsonka to dwie różne nazwy tego samego stroju — jednak wbrew pozorom te określenia dotyczą dwóch zupełnie (no, prawie zupełnie) różnych zestawów, a mianowicie — kostium to komplet składający się z marynarki i spódnicy lub spodni, natomiast garsonka w swoim zestawie zamiast marynarki posiada żakiet, często zdobiony haftem lub innymi dodatkami. Jednak główna różnica polega na długości — żakiet jest dużo krótszy i bardziej dopasowany niż marynarka.

Garsonki wizytowe

Zarówno kostiumy, jak i garsonki projektowane są dla kobiet w każdym wieku i o różnych sylwetkach, a ewentualne mankamenty figury można zatuszować właśnie długością żakietu. Kupując tego typu zestaw, nie trzeba martwić się o kolorystyczne dopasowanie do siebie dwóch różnych części garderoby, ponieważ
garsonki występują w zestawach z sukienkami, dopasowanymi pod względem kolorystycznym, jak i stylistycznym; żakiety zawsze są dopasowane do dolnej części stroju, a jeżeli sukienka lub spódniczka zostały ozdobione wstawkami, taki sam motyw powtarza się również na żakiecie. W takich sytuacjach wystarczy tylko zatroszczyć się o eleganckie dodatki w postaci butów i torebki i kreacja na eleganckie wyjście będzie idealnie zrealizowana.

Eleganckie garsonki ze spodniami

Nieco innym kompletem może być połączenie wąskiej spódniczki z żakietem lub spodni wizytowych z żakietem, lecz ten zestaw zalecany jest paniom o szczególnie szczupłej i zgrabnej sylwetce, a także dość wysokim wzroście. Spodnie mogą być bardziej lub mniej przylegające do nóg, dlatego ważna jest ich długość — spodnie wąskie zazwyczaj są krótsze niż spodnie o linii klasycznej lub nieco szersze na dole.
Garsonki zazwyczaj szyte są jako garderoba blisko ciała, dlatego dobór eleganckiej bluzki do kompletu ze spódniczką lub spodniami może być dość skomplikowane. Warto więc zastanowić się nad bluzeczką przylegającą do sylwetki, taką, która nie będzie nieestetycznie odstawać, szczególnie w miejscach widocznych.

Garsonki sprawdzą się nie tylko na uroczyste okazje — gładkie, w stonowanych kolorach, uszyte z materiału wysokiej jakości będą idealne na wyjście do teatru czy opery. Tego typu garsonki można również założyć do biura, gdzie obowiązuje specjalny dress code.