centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

manicure żelowy czy hybrydowy
Makijaż Uroda

Manicure żelowy czy hybrydowy?

Trwała stylizacja paznokci, pozwalająca cieszyć się idealnie wyglądającym manicure przez kilka tygodni, to dziś rozwiązanie, na jakie decyduje się wiele kobiet, głównie z powodu braku czasu (oraz chęci) na malowanie paznokci co kilka dni zwykłymi lakierami. Co lepiej wykonać, manicure żelowy czy hybrydowy?

Hybrydy popularniejsze

Tipsy akrylowe, a potem żelowe były prawdziwym hitem, jednak można stwierdzić, że dziś najmodniejsza jest stylizacja hybrydowa. Wiele kobiet zupełnie zapomniało już o paznokciach żelowych i też już nie zawsze można je znaleźć w ofertach salonów kosmetycznych. Nic dziwnego, bowiem hybrydy doskonale je zastąpiły, a przy tym tylko ta stylizacja jest w stanie dać jednocześnie efekt naturalny i trwały. Właśnie to jest wielką siłą stylizacji hybrydowej i powodem, dla którego taki manicure jest tak bardzo popularny. O paznokciach żelowych krążyły różne opinie, często kojarzono je z wyglądem mało naturalnym czy nawet tandetnym, głównie ze względu na znaczną długość, na jaką zwykle decydowały się kobiety. Paznokcie hybrydowe są dużo naturalniejsze, gdyż w większości przypadków nakłada się je na naturalne płytki, a przy tym można uzyskać bardzo naturalny efekt.

W domu czy w salonie?

Wykonanie paznokci żelowych we własnym zakresie wymaga sporych umiejętności, a także zaopatrzenia się w wiele produktów. Na pewno można zatem stwierdzić, że jeśli ktoś waha się między tymi dwoma rodzajami zdobienia paznokci, a chce wykonywać je samodzielnie, to na pewno lepszym wyborem będą paznokcie hybrydowe. Wykonać je jest o wiele łatwiej, poradzi sobie z tym każda kobieta, która potrafi w miarę równo pomalować paznokcie – w dodatku stosowanie lakierów hybrydowych jest nawet łatwiejsze niż zwykłych, gdyż znaczna ich część to preparaty poziomujące. Oznacza to, że same wyrównują się one na płytce, nie potrzeba więc wkładać dużo precyzji i czasu w staranne rozprowadzanie lakieru.
Co ciekawe, za pomocą niektórych lakierów hybrydowych można też przedłużyć paznokcie, jest to więc świetna alternatywa dla paznokci żelowych także na tym polu. Wystarczy zastosować do tego specjalną formę. Nadal jednak jest to naturalny i bardzo subtelny efekt, nic więc dziwnego, że taki manicure wybiera tak wiele kobiet.

Możliwe zdobienia

W przypadku hybryd wydaje się, że możliwości zdobienia się ograniczone, podczas gdy w żelu można było zatapiać różnego rodzaju ozdoby, nawet znacznie odstające od płytek – dzięki grubej warstwie preparatu. Warto jednak pamiętać, że obecnie już takie wyraziste zdobienia nie są modne.