centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

esperal
Zdrowie

Leczenie alkoholizmu z wykorzystaniem esperalu

Alkoholizm to jedna z tak zwanych chorób cywilizacyjnych. Dotyczy ona ludzi na całym świecie, bez względu na rasę, stan majątkowy czy pochodzenie. Każdy tak naprawdę może uzależnić się od alkoholu, jeżeli nie będzie spożywał go w sposób uważny i kontrolowany. Jedną z możliwości leczenia alkoholizmu w przypadku, gdy klasyczne terapie nie przynoszą pożądanego efekt, jest leczenie esperalem. Co warto wiedzieć na ten temat? Jaka jest cena takiego leczenia? Poniżej garść informacji dla osób zainteresowanych tematem. 

Esperal – Warszawa 

Leczenie za pomocą esperalu to dla osób uzależnionych od alkoholu bardzo często ostatnia deska ratunku. Bez wsparcia w postaci leku nie potrafią bowiem porzucić alkoholu i przejść tak bardzo ważnej detoksykacji, która jest elementem niezbędnym do tego, by radzić sobie dalej w terapii. Esperal jest szeroko wykorzystywany w leczeniu osób uzależnionych już od dawna, to metoda jest wciąż stosowana. Leczenie nie tylko w Warszawie polega na wszyciu niewielkiego implantu zawierającego lek pod skórę, dlatego też w potocznym języku nazywany bywa wszywką. Efekt terapeutyczny polega na tym, że po spożyciu przez pacjenta alkoholu, pojawiają się bardzo nieprzyjemne dolegliwości, znacznie nasilone ze względu na reakcję z lekiem, który po prostu blokuje metabolizm alkoholu. Pacjent jest zatem leczony w sposób awersyjny, co oznacza, że wyjątkowo nieprzyjemne dolegliwości fizyczne stają się bodźcem wstrzymującym przed kolejnym spożyciem alkoholu. Wszywki z esperalu stosuje się w różnych ilościach, między innymi w zależności od wieku pacjenta i jego płci, a także wagi. Dodatkowo warto wspomnieć również o tym, że esperal – https://chirurg-24.pl/oferta/esperal/ można stosować w formie leczenia doustnego. Przyjmowanie leku można rozpocząć po około 24 godzinach abstynencji. 

Cena leczenia esperalem 

Leczenie za pomocą esperalu bywa kontrowersyjne i jest różnie oceniane przez specjalistów. Dla osób uzależnionych, które nie potrafią zrezygnować z alkoholu i ponoszą z tego powodu coraz więcej negatywnych konsekwencji w swoim życiu to często tak zwana ostatnia deska ratunku, której chcą spróbować. Warto zatem mieć otwartą głowę i spróbować możliwości leczenia esperalem jeśli wszystkie inne sposoby zawiodły, a psychoterapia nie przyniosła pożądanych skutków i nie wzbudziła odpowiedniej motywacji. Cena leczenia jest do ustalenia z lekarzem, który będzie przepisywał lek i ustalał dawką. Trzeba jednak pamiętać o tym, że leczenia nie można kontynuować w nieskończoność i po około 6 miesiącach należy je przerwać. Jest to zatem jedynie forma wsparcia, która nie zastąpi prawdziwej motywacji pacjenta.

Artykuł sponsorowany