centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

zadbane włosy
Lifestyle Uroda

Jak mieć zadbane włosy?

Włosy to niezwykle ważny element wizerunku, warto więc o nie dbać, a szczególnie powinny zwrócić na to uwagę kobiety. Chodzi tu przy tym nie tylko o takie kwestie jak modna fryzura czy kolor, jak również gęstość – na to ostatnie nie ma się większego wpływu. Dużo ważniejsze jest to, by włosy były zadbane, co często nie ma żadnego związku z tym, na jaki kolor się je farbuje czy jaką fryzurę się nosi.

Zadbane włosy czyli jakie?

Na pewno włosy zadbane to takie, o jakie się dba – wydaje się, że jest to oczywiste, jednak nie zawsze. Trzeba po prostu poświęcać im odpowiednią ilość czasu i dbać o ich choćby podstawowe potrzeby. Nie chodzi tu jednak koniecznie o misterne układanie loków czy wstawanie każdego ranka o kilka godzin wcześniej, by je wyprostować. Najważniejsze jest to, by włosy wyglądały schludnie, o czym jednak nie zawsze wiele kobiet pamięta, choć wydaje się, że jest to absolutnie oczywiste. O co chodzi? Przede wszystkim włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują. Niewiele jest rzeczy gorszych niż brudne i tłuste włosy. Kobiety jednak nieraz mają tendencję do ich „przetrzymywania”, bo na przykład boją się, że częste mycie im zaszkodzi czy też nie chcą robić tego rano, przed wyjściem na zewnątrz. Niestety, czyste, świeże, sypkie włosy to absolutna podstawa!

Kolejna sprawa to ich czesanie. Nie wszystkie panie dbają o to, by zawsze mieć włosy uczesane, a nawet – rozczesane. Niektóre włosy mają tendencje do zbijania się w strąki, inne – mocno się plączą, ale nawet takie tendencje nie są wytłumaczeniem. Trzeba zaopatrzyć się w dobrą szczotkę i używać jej tak często, jak potrzeba.

Ważne strzyżenie

Chcąc zapuścić włosy, wiele dziewczyn i kobiet w ogóle nie odwiedza fryzjera, zwłaszcza gdy ich włosy rosną wolno. Nie oznacza to jednak, że się nie niszczą. Końcówki włosów każdego rodzaju potrzebują co jakiś czas podcięcia, a gdy zaniedba się ten obowiązek, włosy wyglądają na zaniedbane, gdyż ich końcówki przypominają miotełki. Ponieważ zaś wielu fryzjerów ma tendencje do zbyt mocnego obcinania włosów, panie podcinają końcówki same – to także nie jest dobre rozwiązanie, gdyż kiepskie, tępe nożyczki, jakich zwykle się używa, łamią włosy zamiast je równo ucinać, wobec czego efekt jest niewiele lepszy niż w przypadku braku podcinania. Włosy, które regularnie się podcina, wyglądają na dużo bardziej zadbane, niezależnie od ich długości i uczesania.

Odżywianie

Na niezadbane włosy wyglądają też pasma przesuszone, a takie ma wiele kobiet, nie zdając sobie z tego sprawy lub nie chcąc, by na skutek nawilżenia stały się one pozbawione objętości. Matowe, suche i spuszone pasma nikomu jednak nie dodają uroku.