centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

Jak dobrać zegarek do garnituru
Moda

Jak dobrać zegarek do garnituru?

Chcesz znaleźć zegarek, który dopełni Twoją garniturową stylizację? Zapoznaj się z poniższym poradnikiem na temat doboru zegarka do garnituru.

Z noszenia biżuterii znane są przede wszystkim panie, czyli płeć piękna, ale panowie również po nią sięgają. Oczywiście w ich przypadku stawia się przede wszystkim na klasykę, funkcjonalność i praktyczność. Najpopularniejsze są zegarki garniturowe, które nie służą wyłącznie do wskazywania aktualnego czasu, ale są uzupełnieniem stylizacji, elementem dodającym elegancji i wręcz prestiżu. Dla biznesmenów niezwykle ważne jest to, aby czasomierz był szykowny, wyglądał luksusowo. Zegarki stały się wręcz nieodłączną częścią stroju wizytowego, ale kluczowe będzie w ich przypadku to, aby zostały odpowiednio dobrane, tworzyły spójną całość stylizacyjną.

Idealne zegarki garnirowane, czyli jakie?

Mogłoby się wydawać, że zakup czasomierza jest czymś banalnie prostym ze względu na bogactwo i różnorodność asortymentu. Okazuje się, że niekoniecznie będzie to takie łatwe, bo na uwadze trzeba mieć nie tylko swoje preferencje, ale też strój i okazję. Zegarki garniturowe różnią się od tych, które nosi się w przypadku stylizacji casualowych czy sportowych. Kluczowe będzie to, aby postawić na minimalizm, najlepiej klasykę. Czasomierz powinien być tylko dodatkiem, nie może zdominować stroju. Nie sprawdzą się modele bogato zdobione, z licznymi funkcjami, z tarczą typu open heart ani skeletony. Wystarczy tak naprawdę datownik, czyli minimalizm.

Jakie powinny być zegarki garniturowe?

Wybierając zegarki garniturowe, należy mieć na uwadze to, aby dobrać umiejętnie kolor koperty – powinien on pasować do pozostałych elementów stroju typu spinki czy klamra. Kolejną kwestią będzie pasek, najlepszym rozwiązaniem jest skórzany, w kolorze dopasowanym do barwy obuwia i paska do spodni. Wystrzegać należy się zegarków na bransolecie, które nie pasują do stroju wizytowego. W przypadku eleganckich stylizacji jedynym słusznym wyborem jest klasyczny pasek, czarny lub brązowy, ewentualnie w kolorze skóry.

Co ma jeszcze znaczenie przy wyborze zegarka garniturowego?

Zegarki garniturowe nie mogą być zbyt duże, przy wyborze rozmiaru należy kierować się wielkością swojej dłoni i nadgarstka. Optymalnym wyborem będą czasomierze w średnicy około 40 cm. Grubość zegarka również ma znaczenie – musi zmieścić się pod mankietem koszuli, nie może być żadnych problemów z jego swobodnym wysuwaniem. Istotny będzie też mechanizm zegarka – mechaniczny, kwarcowy, z naciągiem manualnym lub automatycznym.