centrumprestige.pl

Blog o modzie, urodzie i zdrowiu

jak dbać o włosy kręcone
Lifestyle Uroda

Jak dbać o włosy kręcone, by zawsze wyglądały świetnie?

Loki lub fale często są marzeniem tych osób, które mają z natury proste włosy. Tylko posiadaczki kręcących się włosów wiedzą, jak wiele problemów one sprawiają – często są znacznie bardziej kłopotliwe w utrzymaniu niż włosy proste, choć oczywiście mają też swoje zalety. To nie tylko często bardzo atrakcyjny skręt, ale też objętość – nie trzeba martwić się „przyklapniętymi” włosami, co trapi posiadaczki włosów idealnie prostych. Jak dbać o włosy kręcone, by zawsze wyglądały świetnie?

Specjalne kosmetyki to podstawa

Kręcone włosy, czy choćby falowane, są dość specyficzne, dlatego trzeba o nie specjalnie dbać jeśli chce się, by wyglądały dobrze – były zdrowe, sprężyste, lśniące, ładnie się układały i nie puszyły się. Najlepiej do tego celu stosować kosmetyki specjalnie stworzone do włosów kręconych czy falowanych, tylko one bowiem są w stanie zaspokoić wszystkie potrzeby takich włosów. Bardzo ważne jest przy tym utrzymanie kształtu włosów, czyli ułatwienie im układania się, co osiąga się między innymi poprzez ich zmiękczenie. Ogromny problem kręconowłose mają też z puszeniem się włosów, a wówczas nawet najpiękniejsze sprężynki czy fale tracą estetyczny wygląd, zamieniając się w nieokiełznaną szopę. Specjalne kosmetyki dyscyplinujące, na przykład kremy, trzymają je w ryzach i nie pozwalają na puszenie nawet w przypadku znacznej wilgotności powietrza.

Ważne nawilżenie

Specyfika włosów kręconych lub kręcących się polega też na tym, że są one z natury suche. Jeśli nie będzie się dbać, by stale dostarczać im nawilżenie, szybko staną się suchą szopą, przestaną ładnie się układać, a także mogą zacząć się łamać i kruszyć. To ostatnie jest częstym zjawiskiem, to głównie dlatego posiadaczkom loków często wydaje się, że ich włosy w ogóle nie rosną. Nie jest to prawda, jednak końcówki kruszą się, więc bilans wychodzi na zero. Warto zatem przy każdym myciu stosować dobrą odżywkę nawilżającą, a raz w tygodniu – maskę, oczywiście najlepiej dedykowane typowo do kręconych lub falowanych włosów.

Co z czesaniem?

Czesanie kręcących się włosów często skutkuje ich natychmiastowym spuszeniem się, co jest spowodowane głównie ich przesuszeniem, ale też loki mają to do siebie, że nie należy czesać ich w standardowy sposób. Najlepiej robić to, kiedy są mokre po umyciu, po nałożeniu odżywki i używając do tego grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Musi być on delikatny, więc zamiast akcesorium plastikowego, lepiej użyć grzebienia na przykład drewnianego, który nie pokaleczy podatnych na to, rozpulchnionych po myciu włosów.